Uğur Gürses

Uğur Gürses

1
1

Konuşma konuları

  • Para Politikaları-Para Piyasaları
  • Merkez Bankası’nı Anlamak
  • Finansal Piyasalar
  • Altın Piyasaları
  • Ekonomi ve Finans Piyasaları Nasıl Yorumlanmalı?
  • Ekonomilerin Küresel Geleceği
  • Paylaşım Ekonomileri
  • Yapay Zeka Ekonomisi

Toplantılara katkısı

Ekonomi ve Finans piyasaları üzerine yazdığı köşe yazılarıyla tanınan ve şu an kişisel blogunda yazmakta olan Uğur Gürses hem dünya ekonomisini hem de Türkiye ekonomisini yakından takip ederek güncel analizler yapmaktadır. Ekonominin nereye doğru bir rota izleyeceğine dair görüşleriyle toplantılarda katılımcılara yol haritaları sunmaktadır.

Sunum tarzı

Ekonomik gelişmeleri kendine has yorumlarıyla samimi, gerçekçi bir şekilde aktaran Gürses, analizlerini  gösterge ve tablolar ile destekleyen sunumlar yapmaktadır. Ekonomik gelişmeleri, gelecek trendleri de dahil ederek geniş bir perspektiften ele almaktadır.

1985 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, İktisat Bölümü’nden mezun oldu.

İş yaşamına 1986 yılında T.C. Merkez Bankası’nda başlayan Uğur Gürses; döviz kuru politikası, döviz rezerv yönetimi ve açık piyasa işlemleri alanlarında çalışmıştır.

1994 yılında özel sektöre geçen Gürses, 2000 Eylül ayına kadar ticari bankalarda üst yöneticilik yapmıştır. 2001 krizi öncesinde bankacılığı bırakarak 2000-2005 arasında CNN TÜRK televizyonunda, 2011 yılında da SKY TÜRK TV’de ekonomi yorumculuğu yaptı.

Uğur Gürses, 1999 yılında Yeni Yüzyıl gazetesinde başladığı günlük ekonomi ve finans yazılarına, daha sonra Yeni Binyıl gazetesinde devam etti. 2001-2014 yıllarında Radikal gazetesinde, 2014-2018 arasında da Hürriyet gazetesinde yazılarına devam etti. Şubat 2019 tarihinden itibaren Deutsche Welle Türkiye’de ekonomi analiz yazıları yazmaktadır.

Gürses, kişisel blogunda ekonomik gelişmeleri yorumlamayı sürdürürken, şirket toplantılarında konuşmacı olarak yer alıyor. Arkeoloji ve uzay araştırmalarına dair gelişmeleri izlemeyi, “yeni ekonomi” alanında okuma yapmayı seviyor.

Sunum Dili: Türkçe, İngilizce

To book Uğur Gürses Call (+90) 216 332 44 44

email us or fill our request form

Other speakers you may consider