Timur Topalgökçeli

Timur Topalgökçeli

1
1

Konuşma konuları

  • Akıllı Şehirler
  • Sürdürülebilirlik
  • Bilim Odaklı İnovasyon
  • Dijital Dönüşüm, Teknoloji Trendleri
  • Kurum İnovasyonu, Kurum İçi Girişimcilik

Toplantılara katkısı

Şehir ve enerji, günümüz yaşam modelinin iki ana bileşeni. Timur Topalgökçeli’nin uzmanlığı, bu bileşenlerin nasıl daha uyumlu, daha verimli ve daha sürdürülebilir olacağı üzerine. Yarattığımız bu devasa organizmayı (şehri) nasıl mükemmelleştireceğiz ve ona can veren kaynağı (enerjiyi) nasıl güvenli ve sürekli kılacağız? Bu soruları merak edenler için…

Sunum tarzı

Dünyanın pek çok ülkesindeki deneyimleri içeren, derin teknik bilgi ve örneklemelerle zenginleştirilmiş etkili bir konuşma.

Timur Topalgökçeli, enerji depolama ve akıllı şehir çözümleri konusunda çalışan bir enerji ekonomisti ve girişimcidir. Hello Tomorrow Türkiye’yi kurmuş ve Türkiye’de yüksek etkili bir bilim girişimcilik ekosisteminin oluşturulmasını hızlandırmıştır. Daha önce uluslararası Enerji Ajansı’nda (IEA) Paris’te çalışmış ve burada lider yatırım analisti ve IEA’nın amiral gemisi olan Dünya Enerji Görünümü’nün ortak yazarlığını yapmıştır. Ayrıca, IEA’nın Irak (2012), Brezilya (2013), Sahra-altı Afrika (2014) ve Hindistan (2015) hakkındaki özel raporlarının ortak yazarıdır.

İngiltere, Fransa, Almanya, İsviçre, Avusturya ve Doğu Avrupa pazarlarını kapsayan Standard & Poor’s Investment Division’daki Equity Research Sales’da çalışmıştır. London School of Economics’ten mezun olan Topalgökçeli, Londra’da J.P. Morgan Emerging Market Hedge Fund ve Bangladeş’te Nobel Ödülü sahibi Mohammed Yunus Grameen Bank da dahil olmak üzere pek çok kuruluşta çeşitli pozisyonlarda enerji projeleri üzerine çalışmıştır.

Topalgökçeli, 1000 liderden oluşan küresel bir ağ olan Sandbox’ın bir üyesidir. Kinetik enerji depolama alanında küresel kapsamda öncü olan Teraloop’un yönetim kurulu özel danışmanı. Üniversitelerde konuk öğretim görevlisi ve bir TEDx konuşmacısıdır. 2019 yılında Atlantic Council Millennium Fellowship kapsamında yüzün üzerinde ülkeden seçilen 21. yüzyılı şekillendirecek 20 global lider arasında seçilmiştir.

 

Sunum Dilleri: Almanca, Türkçe, Fransızca, İngilizce

Timur Topalgökçeli etkinliğinizde konuşmacı olarak yer alsın istiyorsanız lütfen (+90) 216 332 44 44

e-posta or fill our talep formu

Video

Other speakers you may consider