Tanzer Polat Yılmaz

Tanzer Polat Yılmaz

1
1

Konuşma konuları

  • Geçmişten Bugüne Türkiye’nin Toplumsal Yapısı
  • Türkiye Ekonomisi, Küresel Gelişmeler ve Geleceğin Türkiyesi
  • Kişisel Gelişimden Pozitif Değişime

Toplantılara katkısı

Toplumsal yaşamda edinilen deneyimler farkındalığa dönüştüğü anda kişi ve yaşadığı sosyal çevre adına anlam kazanır. Tanzer Polat Yılmaz, bu gerçekten hareketle sunumunu salt bir bilgi aktarımı olarak değil; dinleyicisinde yaratacağı etkiyle yaşamı onun adına daha görünür ve dokunulabilir hale getiren bir araç olarak değerlendirir. Hangi konu başlığı altında olursa olsun asıl amaç, kulaklarda hoş seda, zihinlerde ise yaratıcı sorular bırakmaktır.

Sunum tarzı

Tanzer Polat Yılmaz, dinleyicisine akademik ve toplumsal bilgiyi en etkili yol olarak gördüğü ve insanların algı ve dikkat düzeyini sürekli canlı tuttuğuna inandığı mizahla harmanlayarak sunar. Sunumu profesyonel ve bilimsel bir alt yapıdan destek alırken hitap ettiği kitleyi gerek fiziksel gerekse zihinsel olarak bir arada tutabilen özel bir anlatım tekniği kullanır.

1978 yılında Diyarbakır’da doğdu. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünde lisans eğitimini tamamladı. Ardından H.Ü İktisat Ana Bilim Dalında ekonomi yüksek lisans yaptı. “Ortadoğu Ekonomileri ve Su Sorunu” başlıklı yüksek lisans tezini kaleme aldı. Halen Hacettepe Üniversitesi Sosyoloji Ana Bilim Dalında doktora çalışmalarını sürdürmektedir.

“Arap Baharı: Ortadoğu’da Sosyal Medya Destekli Toplumsal Hareketler – Tunus, Mısır ve Libya Örnekleri ve Türkiye’ye Etkileri” konulu doktora tezi üzerinde akademik çalışmalarına devam etmektedir. Yeni Medya – Sosyal Medya, Toplumsal Hareketler ve Ortadoğu’nun Siyasi ve Sosyolojik yapısı ana uzmanlık alanlarıdır.

Profesyonel çalışma hayatına sivil çalışmalarla başlayan Tanzer Polat Yılmaz, Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) bünyesinde başta Güneydoğu Anadolu Bölgesi olmak üzere Türkiye’nin genelinde yürütülen sosyal gençlik projelerinde yönetici olarak görev almıştır. Bu kapsamda değişik kentlerde oluşturulan gençlik merkezlerinde kuruculuk görevi üstlenmiştir.

Sivil toplum çalışmalarına ara vermeyen Yılmaz, ticari hayatına turizm sektörüyle başlangıç yapmıştır. Türkiye’nin çok önemli turizm tesislerinde genel müdür olarak görev almış, Turizm Bakanlığı’nda sektör temsilciliği unvanını kazanmıştır. Bu süre boyunca gerek yurt içi gerekse yurt dışında sektörel fuar ve etkinliklerde yer alarak bu alandaki bilgi ve becerisini arttırmış uzun süre yeni turizm yatırımlarında danışman olarak çalışmalarına devam etmiştir.

Güneydoğu Girişimci İş Adamları Derneği (Güneydoğu GİAD) Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini iki yıldır yürüten Yılmaz, aynı zamanda Güney ve Güneydoğu Genç İş Adamları Federasyonu (GİAF) Başkan Vekili ve Türkiye Genç İş Adamları Konfederasyonu (TÜGİK) Genel Sekreteridir.

Bu önemli sivil toplum kuruluşlarının çatısı altında çalışma arkadaşlarıyla birlikte farklı ekonomik ve sosyal projelere imza atan Yılmaz, değişik medya organlarında gerek sivil gerekse ticari unvanlarıyla sıklıkla yer almaktadır.

Bir internet haber portalında ekonomik ve sosyal yazılar kaleme alan Yılmaz, uzmanlık konularında, üniversiteler ve kurumların organizasyonlarında eğitim konferansları vermekte, etkinliklere katılım sağlamaktadır. Tanzer Polat Yılmaz’ın “Orta Doğu Ekonomileri ve Su Sorunu” ile “Kadın Arkadaşımın Patronu” isimli iki eseri yayınlanmıştır.

2017 yılında Tanzer Polat Yılmaz Kurumsal Danışmanlık Hizmetleri firmasını kuran Yılmaz, kurumlar düzeyinde eğitim çalışmalarını sürdürmektedir.

Yayınlanmış Eserleri:

  • Çocuğum Sana Söylüyorum Büyüğüm Sen Anla
  • Kadın Arkadaşımın Patronu
  • Orta Doğu Ekonomileri ve Su Sorunu

Sunum Dilleri: Türkçe, İngilizce

Tanzer Polat Yılmaz etkinliğinizde konuşmacı olarak yer alsın istiyorsanız lütfen (+90) 216 332 44 44

e-posta or fill our talep formu

Other speakers you may consider