Sibel Yücesan

Sibel Yücesan

1
1

Konuşma konuları

  • Kurumsal Zindelik Kültürü
  • İş hayatında Mindfulness
  • Mindful Liderlik
  • Resilience – Zorluklarla Başa Çıkma
  • Duygusal ve Ruhsal Açıdan İyi Olmak

Toplantılara katkısı

Yeni dünyanın hızlı akan düzeninde, kurumların sürdürülebilir performansı için zindelik ve esenlik kültürü yaratmalarının gerekliliğine değinerek, çalışanların kendi iyi olma halleriyle ilgili farkındalık geliştirmeleri, zorluklarla başa çıkma becerilerini artırmaları ve streslerini yönetmeleri konusunda bilgiler paylaşmaktadır. Zindelik (wellness) ve esenlik (well-being) konularına bütünsel yaklaşım ile, ister lider ister çalışan olalım, hayatımızın duygusal, fiziksel, ruhsal, zihinsel alanlarında yaratacağımız dengenin kalıcı sağlık ve iyi olma halini desteklemenin önemini hatırlatmaktadır.

Sunum tarzı

Sibel Yücesan, hem kurumsal hem girişimci deneyimini harmanlayarak, dinleyicileri ufak pratiklerle sunuma katkıda bulunmaya ve paylaşmaya davet eden samimi bir tarza sahiptir.

Bütünsel Yaklaşım Kurucu Ortağı olan Sibel Yücesan, Boğaziçi Üniversitesi Kimya Mühendisliği ve Strathclyde Üniversitesi (Glasgow) MBA eğitimini tamamlamıştır.

Yirmi beş sene kurumsal hayatta çalışmış, bunun  son on beş senesinde  Mercer Türkiye Genel müdürlüğü yapmış,  bu süre içinde iki sene Mercer Polonya ve Çek Cumhuriyeti ülkelerinin sorumluluğunu da üstlenmiştir. Kurumsal hayatının son iki senesinde Orta Doğu, Hindistan ve Afrika bölgesi “çeşitlilik” komite liderliği rolünü üstlenmiştir. Mercer öncesi, YES ‘de danışman ve eğitmen olarak daha önce de Wella’da sırasıyla ürün müdürü ve pazarlama yöneticisi olarak çalışmıştır.

2016 senesinde Co-Active  Koçluk eğitimini tamamlamıştır. 2015’te faaliyete geçen Size Bütünsel Yaklaşım’ın kurucu ortağıdır, şirket çatısı altında kurumsal zindelik ve çalışan esenliği konularında danışmanlık ve eğitmenlik çalışmalarının yanı sıra iş hayatı, kariyer koçluğu ve mentorluğu, resilience ve mindfulness eğitmenliği çalışmalarına devam etmektedir.

Salveo Partners  “Thriving Workplace Culture”  kurumsal esenlik kültürü yaratma danışmanlık sertifikasyonuna sahiptir. “Mindfulness in schools Projects UK”  paws B (7-12 yaş) öğretmen sertifikasyonuna sahip olan Yücesan ayrıca yönetici seviyeleriyle birebir mindfulness koçluğu yapmaktadır.

Sunum Dilleri: Türkçe, İngilizce

Sibel Yücesan etkinliğinizde konuşmacı olarak yer alsın istiyorsanız lütfen (+90) 216 332 44 44

e-posta veya talep formu

Video

Other speakers you may consider