Seyfettin Gürsel

Seyfettin Gürsel

1
1

Konuşma konuları

  • Türkiye Ekonomisi: Makroekonomik Dinamikler
  • Türkiye Ekonomisi’nde İstihdam ve İşsizlik
  • Seçim Sistemi Reformu ve Seçim Simülasyonları

Toplantılara katkısı

İşgücü analizi konusundaki uzmanlığıyla akıllarda yer etmiş seçkin bir ekonomist olan Prof. Seyfettin Gürsel, oldukça geniş bir yelpazedeki konular üzerinde yıllarca yürüttüğü son derece etkili araştırmalarıyla kamu vatandaşının rolünü vurgulamıştır. Türkiye Ekonomisi: Makroekonomik Dinamikler ve İstihdam & İşsizlik konularındaki sunumlarına ek olarak, Seçim Sistemi Reformu ve Seçim Simülasyonları gibi konularda da özel sunumlar yapmaktadır. Değerli sunumları sayesinde tüm Türkiye’deki önemli etkinliklerde en çok talep edilen konuşmacılar arasında yer almaktadır.

Sunum tarzı

Açık, net ve kapsamlı yaklaşımlarıyla seçkin ekonomistler arasında yer alan Prof. Gürsel, katılımcıların yönetmelikler ve ekonomi politikalarından etkilenen işsizlik, iş açığı ve ücret konularını anlamalarına uzman görüşleriyle yardımcı olurken, bir yandan da güncel konulara gerçekçi bir bakış açısıyla ışık tutmaktadır.

Prof. Dr. Seyfettin Gürsel, Galatasaray Lisesi’nden mezun olduktan sonra Grenoble Üniversitesi İktisat Fakültesi’ni 1973’te, Siyasal Bilimler Enstitüsü’nü 1974’te bitirdi. Ekonomi dalındaki yüksek lisansını 1975’te doktorasını ise 1979’da Paris Nanterre Üniversitesi’nde tamamladı.

1980-1983 yılları arasında, İstanbul Üniversitesi’nde öğretim üyesi olarak çalışan Gürsel, daha sonra özel sektörde yöneticilik yaptı. Türkiye Siyasal Ekonomik ve Sosyal Araştırmalar Vakfı ve Tarih Vakfı Kurucu Üyesi olan Gürsel, 1994’te akademik hayata Galatasaray Üniversitesi’nde geri döndü. Bu üniversitede Ekonomi Bölüm Başkanlığı ve Rektör Yardımcılığı görevlerinde bulundu. Profesör Gürsel halen Bahçeşehir Üniversitesi Ekonomik ve Toplumsal Araştırmalar Merkezi’nin (BETAM) direktörlüğünü yürütüyor.

Prof. Dr. Seyfettin Gürsel’in, Osmanlı ve Cumhuriyet dönemi iktisat tarihi, iktisat politikaları, politik iktisat, çalışma ekonomisi ve seçim sistemleri konularında, yurtdışında ve yurtiçinde yayınlanmış kitapları ve makaleleri bulunuyor.

TV24 kanalında ekonomi yorumları, A Haber’de haftalık siyasal tartışma programı yapmış olan Profesör Gürsel, T24 internet gazetesinde haftada bir köşe yazarlığı yapmaktadır.

Sunum Dilleri: Türkçe, Fransızca, İngilizce

Seyfettin Gürsel etkinliğinizde konuşmacı olarak yer alsın istiyorsanız lütfen (+90) 216 332 44 44

E-POSTA  veya TALEP FORMU

İlginizi çekebilecek diğer konuşmacılar