Şevket Pamuk

Konuşma konuları

  • Osmanlı’dan Günümüze Türkiye Ekonomisi’nin Tarihi, Çeşitli Dönemler ve Konular: İktisadi Gelişme, Sanayileşme, Dalgalanmalar
  • Osmanlı’dan Günümüze Para, Enflasyon ve Finans
  • Dünyada Para ve Finans Tarihi
  • Küreselleşmenin Dünü, Bugünü ve Geleceği

Toplantılara katkısı

Türkiye’de iktisat tarihi disiplininin oluşumuna katkıda bulunmuş duayen isimlerden biri olan Prof. Dr. Şevket Pamuk, Osmanlı’dan günümüze Türkiye ekonomisinin tarihi, iktisadi gelişme, Osmanlı’dan günümüze para, enflasyon ve finans konularında yaptığı sunumlar ile değerli uzmanlığından yararlanmak isteyen katılımcılar tarafından oldukça beğenilen bir konuşmacıdır.

Sunum tarzı

Konulara bilimsel disiplin çerçevesinde detaylı ve özenli yaklaşımı ile kendine has yorumlar katmakta olan Prof. Dr. Şevket Pamuk, sunumlarında pek çok konunun yanı sıra küreselleşmenin dünü, bugünü ve geleceğine dair gerçekçi bir bakış açısı sağlamaktadır. İktisat tarihine yönelik spesifik konuları anlaşılır bir dille katılımcılara aktarmaktadır.

Prof. Dr. Şevket Pamuk Boğaziçi Üniversitesi öğretim üyesidir. Pamuk’un Osmanlı, Türkiye, Orta Doğu ve Avrupa iktisat tarihi üzerine pek çok kitabı ve makalesi bulunuyor. En son olarak da Türkiye’nin 200 Yıllık İktisadi Tarihi başlıklı kitabı yayınlandı. Pamuk 2008-2013 yılları arasında London School of Economics’de öğretim üyeliği yaptı ve aynı Üniversitedeki Çağdaş Türkiye Çalışmaları Kürsüsünü yönetti. Avrupa İktisat Tarihi Derneği’nin ve Asya İktisat Tarihi Derneği’nin başkanlıklarını ve European Review of Economic History dergisinin editörlüğünü yaptı. Pamuk Bilim Akademisi ve Avrupa Bilimler Akademisi üyesidir.

Sunum Dilleri: Türkçe, İngilizce

Şevket Pamuk etkinliğinizde konuşmacı olarak yer alsın istiyorsanız lütfen (+90) 216 332 44 44

e-posta veya talep formu

Other speakers you may consider