Sevda Alankuş

Sevda Alankuş

1
1

Konuşma konuları

  • Medyada Kadın ve Azınlıkların Temsili
  • Yerel ve Alternatif Medya
  • Barış Gazeteciliği
  • Medya ve Etik
  • Medya ve Kadın
  • Kadına Yönelik Şiddet ve Medya

Toplantılara katkısı

Uzun yıllara dayanan akademisyenlik tecrübesi ve çağdaş medya ile ilgili oldukça önemli görüşleriyle Prof. Sevda Alankuş, Medyada Kadın ve Azınlıkların Temsili, Yerel ve Alternatif Medya, Barış Gazeteciliği, Medya ve Etik konularında uzmanlaşmıştır.

Sunum tarzı

Son derece deneyimli ve çalışma konuları itibariyle alanındaki öncülerden biri olan Prof. Sevda Alankuş, ülke çapındaki tüm konferanslarda en çok talep edilen konuşmacılar arasında yer almaktadır.

Alankuş, lisans, yüksek lisans ve doktorasını Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nde, Kamu Yönetimi ve Siyaset Bilimi alanında tamamladı. Akademik çalışmalarına 1988-1990 arasında İngiltere ve İtalya’da devam etti. 1983-1999 arasında Ege ve Ankara Üniversitelerinin İletişim Fakültelerinde, 1999-2007 arasında Doğu Akdeniz Üniversitesi’nde öğretim üyesi olarak çalıştı. 2008-2013 yılları arasında İzmir Ekonomi Üniversitesi’nde dekanlık görevi yürüten iletişim bilimleri profesörü Alankuş, 2014 Mart ayından bu yana Kadir Has Üniversitesi İletişim Fakültesi dekanlığını yürütüyor ve alanın kuramsal derslerini veriyor.

2000’den beri ‘Bağımsız İletişim Ağı’ projesi çerçevesinde gerçekleştirilen hak haberciliği, barış gazeteciliği konusundaki eğitim çalışmalarının koordinatorlüğünü yürütüyor.

Habercilik ve gazetecilik alanında temel başvuru kaynağı niteliğinde 9 kitabın editörlüğünü yapan Alankuş’un, araştırma konularını “medyada kadın ve azınlıkların temsili”, “yerel ve alternatif medya”, “barış gazeteciliği”, “medya ve etik” gibi konular oluşturuyor.

Sunum Dilleri: Türkçe, İngilizce

Sevda Alankuş etkinliğinizde konuşmacı olarak yer alsın istiyorsanız lütfen (+90) 216 332 44 44

E-POSTA  veya TALEP FORMU

İlginizi çekebilecek diğer konuşmacılar