Servet Yıldırım

Servet Yıldırım

1
1

Konuşma konuları

  • Türkiye ve Dünya Ekonomisi, Güncel Analiz
  • 2018: Riskler ve Fırsatlar
  • Bankacılık ve Finans Sistemi
  • Özel Sunum: Medya-İş Dünyası İlişkileri
    ve Ekonomi Medyası

Toplantılara katkısı

Türkiye ve dünya ekonomisinin nabzını sıkıca tutarak, güncel pazar trendleri ve son derece hassas ekonomik tahminlerde bulunmak konusunda çok az ekonomist Servet Yıldırım’dan daha niteliklidir.

Sunum tarzı

Türkiye’nin önde gelen ekonomi yorumcularından olan Servet Yıldırım’ın net ifadeleri ve çarpıcı stili, onu aranan bir konuşmacı yapmaktadır. Aynı zamanda panel katılımcısı ya da konferans moderatörü olarak da en çok talep edilen isimler arasında yer almaktadır.

1964 yılında Ankara’da doğan Servet Yıldırım, 1986 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun oldu ve aynı yıl Türkiye İş Bankası İktisadi Araştırmalar Müdürlüğü’nde İktisat Uzman Yardımcısı olarak çalışmaya başladı. 1988 yılında bankanın Fon Yönetimi Bölümü’nün kuruluşu ile bu bölümde görev yaptı.

Yıldırım, 1989 sonunda Reuters Haber Ajansı’na muhabir olarak geçti. 1996 yılında ise Reuters’ın Türk Haber Servisi’nin başına getirildi. Sekiz yıl bu servisi yöneten Yıldırım, 2004 Nisan ayında CNBC-e kanalına geçerek Haber Genel Yönetmeni olarak çalışmaya başladı. 2005 yılında ise kanalın Genel Yayın Yönetmenliği’ne atandı. Yıldırım, 2011 yılında ise Doğuş Yayın Grubu Ekonomi Grup Başkanlığı’na getirildi. Yöneticiliğin yanı sıra 2016 yılına kadar CNBC-e’de çeşitli programlar hazırlayarak sundu. NTV’de NTVPara programında Mahfi Eğilmez ile Türkiye ve dünya ekonomisinde öne çıkan gelişmeleri değerlendirdi.

Yıldırım, 1999 yılında Yeni Binyıl gazetesinde başladığı köşe yazarlığını ise 2002-2004 Aralık döneminde Sabah gazetesinde ve 2004-2009 arasında Referans ve 2009-2011 döneminde ise Radikal gazetelerinde sürdürdü. Yıldırım’ın yerli yabancı birçok gazete ve dergide yayınlanmış makaleleri yer alıyor.

Sunum Dilleri: Türkçe

Servet Yıldırım etkinliğinizde konuşmacı olarak yer alsın istiyorsanız lütfen (+90) 216 332 44 44

E-POSTA  veya TALEP FORMU

İlginizi çekebilecek diğer konuşmacılar