Serhat Tatlı

Serhat Tatlı

1
1

Konuşma konuları

  • Değişim Liderliği ve Strateji
  • Liderin Gelecek Ajandası
  • Yeni Nesil Girişimcilik ve İnovasyon
  • Mükemmel Müşteri Deneyimi
  • Etkin Takımlar Kurma ve Yönetme
  • Yeni Kuşak Geçişi ve Liderlik
  • Kriz Dönemlerinde Değişim Yönetimi
  • Değişim ve İnovasyon Odaklı Kültür Yaratmak
  • İnsan Odaklı Kurum Kültürü
  • Kültürel Değişim ve Dönüşüm

Toplantılara katkısı

Değişimin kaçınılmaz olduğu VUCA dünyasında şirketlerin transformasyon yolculuklarına yardımcı olmaktadır. Girişimci, akademisyen ve kurumsal hayatta CEO olarak 3 stratejik perspektife de uzun yıllar sahip olan Dr. Tatlı, şirketler ve organizasyonel liderler için teori ve pratiğin en can alıcı noktalarını paylaşmaktadır. Konuşmalarında, bilgi transferinin ötesinde farkındalık kazandıran ve davranış değişikliğine teşvik eden kritik liderlik ipuçları önemli bir yer tutmaktadır.

Sunum tarzı

Dinamik ve sürükleyici sunum tarzıyla dinleyici kitlesi için değer yaratan bir konuşmacıdır. Mizah ve bilginin uyumuna verdiği önemle dinleyenler adına bu deneyimi keyifli bir hale getirmek Dr. Tatlı için olmazsa olmazdır. Global ölçekte rol aldığı sayısız organizasyonda, farklı kültürler de dahil olmak üzere dinleyici kitlesiyle kurduğu sıra dışı bağ onu en çok aranan konuşmacılardan birisi haline getirmiştir.

Marmara Üniversitesi İngilizce İktisat Bölümü’nden lisans, İngilizce İşletme Bölümü’nden MBA, Işık Üniversitesi İngilizce İşletme Bölümü’nden “Değişim Yönetimi ve Liderlik” alanındaki teziyle PhD derecelerini almaya hak kazanmıştır.

1998-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesi İngilizce İşletme Bölümü’nde araştırma görevlisi olarak görev alan Serhat Tatlı, 2000 yılında katıldığı Tekofaks/Panasonic’de 11 yıl süreyle yönetici, genel müdür, CEO, YK üyesi olarak çalışmıştır. Toronto merkezli WSI ve Boston merkezli Linkage Inc. gibi sektörlerinin en önemli şirketlerinin Türkiye ofislerinde ortaklık ve YK üyelikleri yapmıştır. 2011 yılında atıldığı girişimcilik hayatına, kurucusu olduğu Değişim Akademisi® ve TeQeN® GmbH’nın YK başkanı olarak devam etmektedir. Ayrıca, IT sektörünün lider sistem entegratörlerinden NGTech’in icra kurulu üyeliği görevini sürdürmektedir.

Leadership Excellence tarafından Dünya’nın 7 yıl üst üste 1 numaralı liderlik gelişim zirvesi seçilen GILD’de (The Global Institute for Leadership Development) konuşan ilk Türk olma şerefine nail olmuştur. Yine GILD’de 2015-2017 yılları arasında takım liderliği ve üst yönetim koçluğu yapmıştır. Startupbootcamp İstanbul ve StartersHub’ın kurucu lider mentorlarından olan Dr. Tatlı, organizasyonel değişim yönetimi, liderlik ve yeni nesil girişimcilik konularında pek çok üniversitede misafir ve daimi öğretim görevlisi olarak rol almıştır.

Evli ve bir çocuk sahibi olan Dr. Tatlı, Almanya’nın Stuttgart şehrinde ikâmet etmektedir.

Referansları:

”Bugün bizimle paylaştığı zaman, aktardığı bilgiler için gerçekten minnettarım. 23 yıllık iş, 45 yıllık hayat yolculuğumun tarihinde kalıcı iz bırakan sunumlardan biriydi.”

”Uzuuuunca zamandır böyle bir konuşma dinlememiştim.”

”Öncelikle düşünmemiz için yansıttığı katma değer için çoook teşekkür ederiz. Çok keyifli ve her noktasından kendi taşımızı yontacak bir pay çıkardım/çıkardık.”

”Tanışma şansını yakaladığım için ve çok değerli bilgi ve deneyimlerinden her fırsatta faydalanma imkanı bulduğum için kendimi çok şanslı buluyorum.”

”Teşekkürler! Ekipler konuşmaya bayıldı.”

”Öncelikle çok etkili ve enerjik bir sunum olduğu için gözümü kırpmadan izledim. Yolumuza tuttuğu ışık için kendisine teşekkür ederim.”

”Nabız artıran. Bazen burun sızlatan. Bazen geniz yakan. Adrenalin patlatan. Düşündüren. Düşündüren. Zorlayan. Gülümseten. Düşündüren anlar için teşekkür ederiz.”

”Çok değerli paylaşım bizlerde hayranlık uyandırdı, yolculuğumuza ışık tuttu. Bizi bizden biri gibi tanıyıp sıra dışı bir katkı sağladı. Çok teşekkür ederiz.”

”Son yıllarda katıldığım en etkili sunumu bana ve arkadaşlarıma yaşattı. Hepimiz çok yararlandık. Yolculuğumuza büyük katkı sağladı. Teşekkürler!”

”Değerli sunum ve zihin açan bilgiler için çok teşekkürler. En az Linkedin’deki paylaşımları kadar dolu dolu, candan ve müthiş ön hazırlıkla yapılmış bir sunumdu.”

”Farkındalık ve değer yaratan bir konuşmaydı.”

Sunum Dilleri: Türkçe, İngilizce

Serhat Tatlı etkinliğinizde konuşmacı olarak yer alsın istiyorsanız lütfen (+90) 216 332 44 44

e-posta veya talep formu

Other speakers you may consider