Serdar Bilecen

Serdar Bilecen

1
1

Konuşma konuları

 • Müşteriniz Ne Düşünüyor Olabilir
 • Yanılıyorsunuz: Starbucks Kahve Satmaz
 • Tadında İkna – Psikolojik İkna
 • Çatışma Savar – Çatışmaları Yönetmek
 • Sunumun Işığı – Sunumlar için İpuçları ve Taktikler
 • İletişim ve İnsanlık Tarihi
 • Beden Dili 101
 • Shackleton Deneyimi – Liderliğin Hikayesi
 • Umudunu Yitirme – Vazgeçme
 • Su, Rüzgar ve Yelken – Etkin Takım
 • Değer Yaklaşımı

Toplantılara katkısı

Serdar Bilecen kendi iş deneyimlerini, pratik ve sağduyuya dayalı örneklerle paylaşmaktadır. Özel sektörde IT, pazarlama ve satışta elde ettiği engin deneyimden süzülerek gelen öngörüleriyle, tüm Türkiye’deki katılımcılara ilham vermekte ve onları motive etmektedir.

Sunum tarzı

Serdar Bilecen ilham vermek ve motive etmek için sunumlarının içeriğini mizah ile birleştiren bir konuşmacıdır. Kendileri ve organizasyonları için en iyisini elde etmek yolunda mücadele edenler için katalizör rolünü üstlenmektedir.

Serdar Bilecen 1965 yılında Ankara’da doğdu. 1983 yılında TED Ankara Koleji’nde lise eğitimini tamamladı. 1987 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Elektrik – Elektronik Mühendisliği Bölümü’nü, 1994 yılında Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümü’nü bitirdi. Yazılım geliştirme ve donanım mühendisliği konularında değişik firmalarda teknik görevlerde bulunduktan sonra, 1989 yılında KoçSistem’de teknik hizmetler bölümünde Elektronik Mühendisi olarak göreve başladı. 1990 yılında bu firmanın satış bölümüne geçti ve Satış Yöneticiliği görevini yaptı. 1998 yılında Compaq Computer firmasında Ankara Bölge Müdürü oldu. 2001 yılında kendi danışmanlık ve eğitim şirketini kurdu. Halen kurum ve kuruluşlara satış danışmanlığı hizmetlerinin yanı sıra birçok konuda eğitimler vermektedir.

Bilkent Üniversitesi’nde öğretim görevlisi olarak işletme son sınıf öğrencilerine “Müzakere Teknikleri”, “Satış Teknikleri” ve “Mantık Dışı Karar Sistemleri” ile yüksek lisans öğrencilerine “Çatışma Teknikleri” ve “İş Deneyimi” konularında, TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi İşletme Yüksek Lisans programında “Satış Yönetimi” derslerini vermektedir. Özyeğin Üniversitesi Girişimcilik Merkezi ile Goldman-Sachs tarafından ortak olarak yürütülen ‘10.000 Kadın Girişimci’ projesinde de satış ve ikna konularında dersler vermektedir.

Eğitim ve seminer verdiği kuruluşlar arasında, IBM, Microsoft, SAP, Oracle, Vodafone, Ericsson, Turkcell, Vestel, Avea, Türk Telekom, Vakıfbank, İBA Kimya, Alarko-Carrier, Software AG, Equant, Cisco, EMC, AG, BriSA, Hidromek, Draeger, SPK, Beymen, Gama Holding ve Hektaş gibi birçok firma ve kurum yer almaktadır.

Yelken ve fotoğrafçılıkla amatör olarak uğraşmaktadır.

Referansları:

“Serdar Bey, eğitim konusuna hakim, katılımcıların dikkatini tüm eğitim süresince canlı tutabilen, grubun ihtiyaçları doğrultusunda konulara yön verebilen bir eğitmen dolayısıyla kendisiyle çalışmaktan son derece memnun kaldık.”

“Sunum şekli konuyu eğlenceli hale getirdiği için çok etkili olduğunu düşünüyorum. Olayları farklı bakış açılarıyla düşünüp hareket etmeye ve iletişime geçmeye teşvik etmesi de ayrıca çok başarılı.”

“Bildiğimiz fakat toplum olarak genellikle uygulayamadığımız belki de bildiğimizi bile unuttuğumuz olguların farkına varmamızı sağladığı için çok başarılı buldum ve tekrar edilerek hatırlatılması gerektiğini düşünüyorum.”

“Benim hayat ile aldığım en etkili ve en şaşırtıcı oturum oldu, üstelik konuşan ben değildim.”

“Ben işlerim ve daha çok hiper-aktifliğim nedeniyle, pek eğitimlerin sonuna kadar kalmam, ilk defa bir sunumcuyu dışarı çıkmadan dinledim; çok teşekkür ederim.”

“Tavsiye edildiği için bugün buradaydım, sizi tavsiye eden gözümde bir kat daha değerli oldu.”

“İnanın yöneticim katılmamı zorladığı için gelmiştim, aslında pek fazla işim vardı. İyi ki gelmişim, iyi ki sizinle tanıştım.”

Sunum Dilleri: Türkçe, İngilizce

Serdar Bilecen etkinliğinizde konuşmacı olarak yer alsın istiyorsanız lütfen (+90) 216 332 44 44

E-POSTA  veya TALEP FORMU

İlginizi çekebilecek diğer konuşmacılar