Samet Ensar Sarı

Samet Ensar Sarı

1
1

Konuşma konuları

  • Dijital Dönüşüm, İnovasyon ve Girişimcilik
  • Pazarlama, Satış ve İletişim Odaklı Sosyal Medya Konuları ve Trendler
  • Yeni Nesil Müşteri Deneyimi
  • Deneyim: Yurtdışı Ortaklık, Şirket Satma ve Şirket Birleşmesi
  • Sosyal Medya için Blockchain

Toplantılara katkısı

Uzmanlık alanı olan dijital pazarlama ve dijital teknolojiler üzerine Türkiye’de alanında ilklerden biri olarak hem pazar ihtiyaçlarını hem de potansiyel fırsat ve trendleri sahip olduğu akademisyen şapkasını da kullanarak en anlaşılır ve sonuç odaklı bir şekilde sektör profesyonellerine sunmaktadır. Dijital dönüşüm çağında inovasyon ve girişimciliğin kurumsal şirketler tarafından nasıl uygulanması ve kurumsal bakış açısının nasıl değişmesi gerektiğini paylaşmak, sosyal medyanın şirketlerin tüm yapısında nasıl etkili olacağını anlatmak ise sunumlarında en çok vurguladığı konular arasındadır. Blockchain konusunda Türkiye’deki ilk akademik çalışmalardan birine imza atan biri olarak en güncel konuları ve potansiyel iş alanlarını sürekli araştırıp, toplantılarında sunmaktadır. Perakende odaklı dijital pazarlama konusunda global ölçekte sunumlar yapmaktadır.

Yeni nesil girişimcilik ve global iş geliştirme konularını deneyimlerinden yola çıkarak farklı yönleriyle anlatmaktadır.

Sunum tarzı

Türkiye’de daha üniversite sıralarındayken hem sosyal hem de internet girişimciliğini kariyer olarak tercih etmiş ve en önemli başarı hikayesini de ülkemizin ilk sosyal medya odaklı pazarlama şirketini kurarak hayata geçirmiş ve global arenaya çıkarmış biri olarak iletişimi kuvvetlidir ve hedef kitlesine göre anlaşılır bir dil kullanmaktadır. Konuşmalarında interaktif olmayı ve izleyicinin dilinden anlayan biri olarak konumlanmayı tercih eder.  Gündemde tartışılan konuları geçmişten geleceğe uzanan bir perspektifte konunun özüne girerek anlatmayı ve yüzeysellikten kaçınmayı önemser. İzleyici kitlesine göre anlatımdaki samimiyeti öne çıkartır ve en önemli vermek istediği mesajları vurgulamayı öncesinden planlar. 

Türkiye’nin sosyal medya alanındaki ilk ve Cannes Lions dahil birçok ödüle kavuşmuş dijital ajanslarından Dekatlon Buzz’ın kurucu ortağıdır. Avrupa’nın en büyük perakende odaklı pazarlama grubu Altavia, Dekatlon Buzz’ın kuruluş yılından 6. yılına kadar sahip olduğu iş modeli, sunduğu hizmetler ve yarattığı başarı hikayeleriyle paralel sağlamış olduğu %1900’lük büyümeyi dikkate alarak 2016 yılında ajansın çoğunluk hisselerini satın almıştır.

Samet Ensar Sarı, Altavia Grubu’nun Avrupa Steering Komitesi’ne üye olmuş ve Altavia Türkiye ve Dekatlon’un birleşmesinden oluşan yeni nesil pazarlama ajansı Altavia Dekatlon’un Genel Müdürlüğü görevini üstlenmiştir. Şu anda da aktif olarak Altavia Grubu’nun Paris ofisine bağlı kıdemli danışman kimliğiyle iş hayatına devam etmektedir.

Akademik camiada çeşitli üniversitelerdeki dijital programlara katkı göstermekle birlikte şu anda Medipol Üniversitesi’nde öğretim görevlisi olarak lisans öğrencilerine ders vererek bilgi ve deneyimlerini yeni nesillere aktarmaya çalışmaktadır.

Adecco Group tarafından düzenlenen uluslararası organizasyon kapsamında 2019 yılında yayınlanan “Top CEE Entrepreneurs” listesine Türkiye’den “Talent Champion” olarak giren kişi olmuştur. Davet edildiği TEDx Bahçeşehir Üniversitesi etkinliğinde “Kanalına Sahip Çık” temalı bir konuşma gerçekleştirmiştir. Global Entrepreneurship Congress in Milan, European Confederation of Junior Enterprises in Coimbra ve Slush in Finland etkinliklerinde Türkiye’den konuşmacı olarak katılım göstermiştir. European Excellence Awards, Adobe Travel Marketing Awards, Digital Age Awards gibi pazarlama ve iletişim dünyasının en prestijli organizasyonlarından ödüller almaya hak kazanmıştır. Ekonomist dergisinin reklam değerlendirme kurulunda ve Türk Telekom Pilot programının Mentor kadrosunda gönüllü olarak görev almaktadır. New York merkezli Cresta International Advertising Awards’ta iki dönem jurilik yapmıştır.

Türkiye Bilişim Vakfı’nda aktif sorumluluk almakla birlikte, Institute of Industrial Engineering Türkiye Kolu kurucularındandır. Faruk Eczacıbaşı’nın “Daha Yeni Başlıyor” kitabından ilham alınarak kurulan Başlangıç Noktası platformunun hayal ortağı ve aktif yöneticilerindendir.

Blockchain teknolojisine yönelik özel ilgisi doğrultusunda Bahçeşehir Üniversitesi’nde Türkiye’deki ilk Blockchain ve sosyal medya teknolojileri konulu yazdığı tezle MBA derecesini almaya hak kazanmış ve Blockchain tabanlı Facebit platformunun danışman kadrosuna davet edilmiştir. Altavia Watch’ta perakende ve blockchain odaklı makalesi ingilizce olarak, Mühendislik ve Teknoloji Yönetimi Zirvesi’nde “Sosyal Medya’nın Blockchain ile Dönüşümü” makalesi Türkçe olarak yayınlanmıştır.

İstanbul Erkek Lisesi mezunudur. Bilkent Üniversitesi Endüstri Mühendisliğini burslu ve yüksek dereceyle bitirerek şeref öğrencisi statüsünü almaya hak kazanmıştır.

Sunum Dilleri: Türkçe, İngilizce

Samet Ensar Sarı etkinliğinizde konuşmacı olarak yer alsın istiyorsanız lütfen (+90) 216 332 44 44

e-posta veya talep formu

Other speakers you may consider