Rengim Gökmen

Rengim Gökmen

1
1

Konuşma konuları

  • Liderlik ve Ekip Yönetimi
  • Sinerji ve Uyum
  • Hiyerarşik İletişim

Toplantılara katkısı

Liderlik konusundaki oldukça etkili sunumları şirketler için yol gösterici bir kılavuz niteliğindedir. Sunumlarında orkestra ve müzik modelinden yola çıkarak liderliği ele almaktadır.

Sunum tarzı

Yetenek ve karizması ile Rengim Gökmen, eşsiz bir şekilde sizi işin içine katar. Hakkında çok konuşulacak etkinliğin unutulmaz bir parçası olacağı garantidir.

Müziğe küçük yaşlarda annesi opera sanatçısı Muazzez Gökmen’in denetiminde başlayan Rengim Gökmen, piyano ve komposizyon çalışmalarını Ankara Devlet Konservatuvarı’nda Ferhunde Erkin, Nimet Karatekin, İlhan Baran ve Ahmet Adnan Saygun ile tamamladıktan sonra, orkestra şefliği öğrenimi için İtalya’ya Türk hükümeti tarafından gönderildi.

Önce Roma Santa Cecilia Konservatuvarı, daha sonra Siena Accademia Chigiana ve Santa Cecilia Yüksek Müzik Akademisi şeflik bölümlerinden Franco Ferrara’nın öğrencisi olarak birincilikle mezun oldu. Bu arada Türkiye’de başlamış olduğu keman ve yaylı çalgılar tekniği üzerine çalışmalarını İtalya’da altı yıl boyunca O. Vcari ile sürdürdü.

Avusturya, İngiltere ve Hollanda’da orkestra şefliği üzerine çalışmalar yaptıktan sonra 1980 yılında katıldığı “Gino Marinuzzi” San Remo uluslararası şeflik yarışmasını kazanarak büyük başarı elde etti. Daha sonra Avrupa’nın hemen hemen bütün ülkelerinde, A.B.D’de ve Güney Amerika’da konserler yönetti. 1984-89 yılları arasında Ankara Devlet Opera ve Balesi Genel Müzik Direktörü, 1992-95 ve 2007-2014 yılları arasında Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürü olarak görev yaptı. Bu görevi sırasında Aspendos Opera ve Bale Festivali’ni başlattı.

Ankara ve İstanbul festivalleri danışma kurulu üyesi Rengim Gökmen, 1991-2006 yılları arasında İzmir Devlet Senfoni Orkestrası müzik direktörü olarak görev yaptığı sırada sayısız konser, kayıt, yurt içinde ve yurt dışında turneler gerçekleştirmiştir. 1999 yılında Cumhurbaşkanlığı Yüksek Kültür ve Sanat Nişanı ile onurlandırıldı. Şu anda Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası’nın Orkestra Şefi ve Genel Müzik Direktörü olarak görev yapmaktadır.

Ödülleri:

  • 1991 yılından 2009 yılına kadar TÜTAV tarafından Türkiye’nin yurt dışındaki tanıtımına katkıları sebebiyle ödüllendirilmiştir
  • 1997 yılında TOBAV tarafından “En Başarılı Opera Şefi” seçilmiştir
  • 1995 yılında Kültür Bakanlığı tarafından “Yılın En İyi Şefi” seçilmiştir
  • 1988 yılında İtalya hükümeti tarafından “Cavalleria” nişanı ile onurlandırılmıştır

Referansları:

“Toplantımızda, takım çalışması, büyük bir grubun aynı amaca doğru ortak hareket edebilmesi, bir ahenk yaratması, odaklanma, liderlik, takım arkadaşlarına saygı ve şeffaflık konularını içeren mükemmel bir tecrübe paylaşımı yaşadık. Rengim Gökmen, sıcak ve renkli kişiliği, doğal anlatımı, kendi hayatından verdiği çarpıcı örneklerle ve getirdiği ünlü orkestra şefleri videolarıyla bize müthiş bir ziyafet çekti. Salonu dolduran 250 kişi, iki saat boyunca Rengim Bey’i dinledi ve soru yağmuruna tuttu.”

Sunum Dilleri: Türkçe, İtalyanca, İngilizce

Rengim Gökmen etkinliğinizde konuşmacı olarak yer alsın istiyorsanız lütfen (+90) 216 332 44 44

E-POSTA  veya TALEP FORMU

İlginizi çekebilecek diğer konuşmacılar