Refet Gürkaynak

Refet Gürkaynak

1
1

Konuşma konuları

  • Covid-19 Sağlık Krizinin İktisadi Etkileri: Dünya ve Türkiye
  • Ekonomik Kriz Nasıl Çözülür?
  • Parasal İktisat
  • Mali Piyasalar
  • Uluslararası İktisat

Toplantılara katkısı

Refet Gürkaynak Türkiye ve dünya ekonomisini, küresel felakete dönüşen coronavirüsün etkileri ve güncel veriler ışığında değerlendiriyor. Nasıl bir yıkımla karşı karşıya kalacağız, toparlanmak için hangi yol ve yöntemlere ihtiyaç duyacağız? Gerçekler, güncel analizler, olasılıklar…

Sunum tarzı

Genç-dinamik sunum tarzı, farklı verileri bir arada yorumlama ustalığı ve olan-olmakta olan-olacak olan bütünselliğine bağlı anlatı becerisiyle etkili bir konuşmacı.

Refet Gürkaynak, Bilkent Üniversitesi İktisat Bölümü’nde Profesör ve Bölüm Başkanı olarak görev yapmaktadır. Aynı zamanda The Centre for Economic Policy Research (CEPR)’da araştırma görevlisidir. Lisans eğitimini Bilkent Üniversitesi’nde, doktora derecesini Princeton Üniversitesi İktisat Bölümü’nde tamamlamıştır. Daha öncesinde A.B.D. Merkez Bankası Parasal İşler Bölümü’nde Ekonomist olarak çalışmıştır. Halen bir çok merkez bankasına danışmanlık vermektedir.

Prof. Gürkaynak çalışmalarında parasal iktisat, mali piyasalar ve uluslararası iktisat konularına yoğunlaşmıştır. Araştırmaları, Journal of Monetary Economics, Review of Economics and Statistics ve American Economic Review gibi akademik dergilerde yayınlanmıştır. Ayrıca çalışmalarıyla ERC (European Research Council) bursu yanısıra, Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası, Avrupa Merkez Bankası ve Türkiye Bilim Akademisi gibi ileri gelen kuruluşlardan ödül almıştır.

Sunum Dilleri: Türkçe, İngilizce

Refet Gürkaynak etkinliğinizde konuşmacı olarak yer alsın istiyorsanız lütfen (+90) 216 332 44 44

email us or fill our request form

Video

Other speakers you may consider