Pınar Toker

Pınar Toker

1
1

Konuşma konuları

  • Başarıyı Engelleyen Bilinçaltı Etkiler
  • Sahne Korkusu ile Baş Etme Teknikleri
  • Filmlerle Kahramanın Yolculuğu ve Özdeşleşmeden Özgürleşmek
  • Ruhsal Düşüşlerdeki İnovatif Düşünce
  • Bilinçaltımızdaki Çatışmaları Çözerek Kişiler Arası İlişki Yönetimi
  • Kendiliğindenlik, İrade ve Rol Yapma Becerisi

Toplantılara katkısı

Dünya Sağlık Örgütü’nün son yıllarda yaptığı akademik araştırmalar gösteriyor ki; işyerlerindeki verimliğin görünmez kahramanı çalışanın ruh sağlığıdır. Diğer taraftan tüm dünyada ve ülkemizde hayatın steril tekrarlarının arkasına saklanmayı reddeden birey ve kuruluşlar inovatif düşünceyi ateşleyici fikirler peşindedir. Pınar Toker’in ruhsal iyileşme konusuna önem veren sunumları iş yerlerinde verimliliği ve inovatif düşünceyi engelleyen ruhsal bir hastalık olan depresyona karşı alınmış bir önlem olarak değerlendirilebilir.

Sunum tarzı

Katılımcıların kişisel gelişimlerine katkıda bulunacak temel ruh sağlığı bilgilerini kolay ve anlaşılır bir şekilde paylaşan Pınar Toker, analitik psikolojiye eğlenceli bir bakış açısı sunmaktadır.

Pınar Toker, 1999’da Hacettepe Üniversitesi Psikolojik Danışma ve Rehberlik Bölümü’nden mezun oldu. 2004’te Kaliforniya Üniversitesi’nde (UCLA) çalışmalarını yoğunlaştırdığı sanat terapisi alanı ile tanıştı. 2005 yılında Kanada’da Toronto Üniversitesi’nin sanat terapisi atölyelerine katıldı. “Dışavurumcu Sanat Terapileri” alanında Londra Roemhampton Üniversitesi’nde sertifika programı tamamladı. Bahçeşehir Üniversitesi İleri Oyunculuk Yüksek Lisansından “Rolün Analizi” tezi ile 2009’da mezun oldu. Böylece sanat terapisini oyunculuk alanında kullanan ilk ve tek danışman vasfıyla birçok projede yapım firmalarıyla çalıştı. Oyunculuk okullarında psikanaliz ve analitik psikoloji dersleri verdi. Kadir Has Üniversitesi’nde başlattığı “İş’te Sahnedeyim” oyunculuk eğitim programı ile ruhsal gelişimi bedensel beceriye dönüştüren iş yaşamına yönelik eğitimler organize etti.

Birçok ulusal ve uluslararası kongrede sanat terapisi alanında yaptığı çalışmaları akademik bildiri olarak sundu. Halen her yaştan ve her sektörden katılımcıyı sanat terapisi ile tanıştıran atölye ve eğitim programları gerçekleştiren Toker, Rorschach Psikanalitik Mürekkep Lekesi testörü ve Beyaz Atlı Prensi Öldür isimli kişisel gelişim kitabının yazarıdır.

Yayınlanmış Eserleri:

  • Beyaz Atlı Prensi Öldür (2015)

Sunum Dilleri: Türkçe

Pınar Toker etkinliğinizde konuşmacı olarak yer alsın istiyorsanız lütfen (+90) 216 332 44 44

E-POSTA  veya TALEP FORMU

Tanıtım videosu

İlginizi çekebilecek diğer konuşmacılar