Özlem İşiten Sawyers

Konuşma konuları

  • Sunucu
  • Online Etkinlikler
  • Motivasyonel Konuşmalar

Toplantılara katkısı

Özlem İşiten Sawyers, 16 yıl boyunca Haber Türk, A Haber gibi Türkiye’nin bilinen haber kanallarında hem ekran önünde hem de arkasında çalışmıştır. Bu süreçte ekran önüne hiç ara vermeden, kültür sanat haberciliği, haber sunuculuğu, canlı prodüksüyonlar, ödül törenleri, program yapımcılığı, seslendirme sanatçılığı gibi pek çok uzmanlık alanı kazanmıştır. Bununla beraber çocukluğundan beri pek çok ülkede yaşamış olmanın ve bolca seyahat etmenin getirdiği, dünyaya farklı bakış açısı, bilgi birikimi, farklı kültürlere olan saygı, onu yaptığı işlere her zaman değer katan biri haline getirmiştir. Kariyeri boyunca sesi, yüzü ve prodüksüyon emeği ile yurt içi ve dışında pek çok projede çalışmıştır. Son olarak uluslararası haber kanalı TRT World’da ekibi ile günlük olarak hazırladıkları kültür sanat haberlerini uluslararası bir platformda sunmuştur.

Sunum tarzı

Mütevazi, sakin ama neşeli, yaptığı işi her zaman tutku ile yapan kişiliği, kamera önünde olduğu kadar arkasında da edindiği deneyimi, Özlem İşiten’i alanının en iyilerinden biri haline getirmiştir.

Özlem İşiten Sawyers, 1981 yılında İstanbul’da doğmuş ve ardından çocukluğu ve yetişinliği seyahat ederek geçmiştir. Dokuz yaşındayken babasının Unilever’deki pozisyonu sebebi ile, önce Hollanda’da, ardından Polonya’da yaşamıştır. Çocukluk eğitimini İngiliz okullarında tamamlayan Özlem İşiten Sawyers, üniversite eğtimini ise İngiltere, University Of Hertfordshire’da Business Administration (BAHons) dalında tamamlamıştır.

Televizyon kariyeri 2003’te Haber Turk’te sunuculuk, seslendirme ve kendi programının yapımcılığını üstlenerek başlamıştır. Bunu takip eden yıllar boyunca, soluksuz olarak yurt içi ve yurt dışında haber kanalları ve prodüksüyon şirketlerinde çalışmış, pek çok canlı yayın sunmuş, sayısız program, belgesel, reklam ve advertoryal seslendirmiştir.

Seyahate ara vermeyen Özlem İşiten Sawyers yakın zamanda İstanbul’dan Los Angeles’a, oradan da şu anda ailesi ile yaşadığı Şikago’ya taşınmıştır.

Sunum Dilleri: Türkçe, İngilizce

Özlem İşiten Sawyers etkinliğinizde konuşmacı olarak yer alsın istiyorsanız lütfen (+90) 216 332 44 44

e-posta veya talep formu

Other speakers you may consider