Övül Sezer

Övül Sezer

1
1

Konuşma konuları

  • Liderlik ve Yönetim
  • İyi İzlenim Sanatı ve Doğru İletişim
  • Pazarlık Stratejileri
  • Davranışsal İktisat
  • Anlaşmazlık Yönetimi

Toplantılara katkısı

Övül Sezer davranışsal bilimci olarak  günlük hayatımızda akılcılıktan uzak davranışlarımızı deneylerle inceler. Özellikle, sosyal hayatımızda nasıl davranmamız gerektiğine dair araştırmalarını sunar. İyi bir izlenim bırakabilme yeteneği hem sosyal hem profesyonel yaşamda, örneğin iş mülakatlarında, girişimci sunumlarında, pazarlık sırasında ve buna benzer birçok durumda, çok önemli bir etkiye sahiptir. Dr. Sezer böyle önemli anlarda, yaptığı deneysel araştırmalarla aslında alışılagelmiş birçok davranış biçimimizin çok verimli olmadığını göstermekte ve en verimli, en doğru ve en iyi izlenimin nasıl bırakılabileceğini anlatmaktadır. Doğru iletişim, doğru liderlik, davranışlarımızı değiştirebilme, doğru pazarlık stratejisi ve anlaşmazlıkları yönetebilme üzerine hem gerçek hayattan örneklerle hem de akademik araştırmalardan verilere dayanarak dersler vermektedir.

Sunum tarzı

Övül Sezer Kenan-Flagler Business School’da öğretim görevlisi ve davranışsal bilimci olmasının yanı sıra, aynı zamanda stand-up komedi ile uğraşmaktadır. Sosyal hayatımızda akılcılıktan uzak her türlü davranış biçimini ya deneylerle incelemekte ya da mizah ile tarif etmektedir.

Övül Sezer University of North Carolina, Kenan-Flagler Business School’da öğretim görevlisidir.

Bir davranışsal bilimci olarak, insanların hayatlarının farklı alanlarında nasıl daha doğru kararlar alabilecekleri üzerine çalışmaktadır. University of North Carolina’da Davranışsal İktisat, Pazarlık ve Yönetimsel Karar Verme derslerini vermektedir.

Övül Sezer’in araştırma olarak özellikle odaklandığı konu izlenim bırakırken yapılan hatalardır. Bir tanışmada, bir mülakatta, bir pazarlıkta, bir sunumda iyi bir izlenim bırakabilmenin en iyi yöntemleri nelerdir konusunda çalışmaları vardır. Yayınları dünyanın en önde gelen akademik dergilerinde basılmış, aynı zamanda TIME, Washington Post, The Wall Street Journal, Forbes, Financial Times, Harvard Business Review, Scientific American ve benzeri birçok medya kuruluşunda yayınlanmıştır. Kendisi hem araştırmaları ile hem de öğretmenliği ile birçok ödul kazanmıştır. Harvard Business School’da tüm departmanlarda doktora yapan doktora adayları arasında, en üstün ve yaratıcı doktora araştırmalarına verilen Wyss Award for Excellence in Doctoral Research ödülüne layık görüşmüştür. Aynı zamanda Harvard Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nde kendi tasarlayıp verdiği Davranışsal İktisat dersi ile, üst üste beş kez Derek Bok Center Award for Excellence and Distinction in Teaching ödülünü kazanmıştır.

Övül Sezer, Robert Kolej’den 2006 yılında mezun olduktan sonra, lisans eğitimi için Amerika’ya giderek Harvard Üniversitesi Matematik Bolümü’nden mezun olmuştur. Doktorasını da yine Harvard Üniversitesi’nde Örgütsel Davranış alanında tamamlamıştır.

Sunum Dilleri: Türkçe, İngilizce

Övül Sezer etkinliğinizde konuşmacı olarak yer alsın istiyorsanız lütfen (+90) 216 332 44 44

e-posta or fill our talep formu

Other speakers you may consider