Oğuzhan Akın

Konuşma konuları

  • Finansal suçların küresel haritası
  • Kara parayı hangi ülke neden engelleyemiyor?
  • Finansal suçlar nasıl engellenir, hangi ülkeler başardı?
  • Türkiye finansal suç haritasının neresinde yer alıyor?
  • Ekonomik yaptırım kararları finansal suçları nasıl etkiliyor/tetikliyor?
  • Blockchain teknolojisi, kripto paralar ve güven sorunu
  • Blockchain teknolojisi kara para aklamayı durdurabilir mi?

Toplantılara katkısı

Finans dünyasının suç geçmişi ve finansal suçların küresel haritası üzerine makaleler yazan Oğuzhan Akın aynı zamanda finansal suçları engelleme yöntemleri ve yasal uygulamalar konularında detaylı çalışmalar yapmıştır. Oğuzhan Akın halen uluslararası platforma eğitimler vermektedir.

Sunum tarzı

Akın, uluslararası ekonomik yaptırım kararları ve uygulama süreçleri üzerine yaptığı konuşmalarda süreci sadece ekonomik değil, sosyal ve kültürel açılardan da ele almaktadır.

Türkiye ‘de ekonomi eğitiminin ardından İngiltere Salford Üniversitesi’nde Uluslararası Yönetim ve İşletme yüksek lisansını tamamlayan Oğuzhan Akın, Polonya’dan aldığı davet üzerine Kozminski Üniversitesi’nde doktora eğitimine devam etmektedir.

Akın’ın uzmanlaştığı konular arasında uluslararası ekonomik yaptırım kararları ve uygulama süreçleri yer alıyor. Akın araştırmalarında süreci sadece ekonomik değil sosyal ve kültürel olarak da ele alıyor.

İngiltere, Nijerya, Malezya, Singapur ve Polonya gibi ülkelerde birçok projeyi hayata geçiren Akın, kriptopara ekosistemindeki katılımcı ve yatırımcı kimliğinin yanı sıra PwC’de Finansal Suçlar Uzmanı ve Kriptopara & Blockchain Eğitmeni olarak profesyonel iş hayatına devam etmektedir. Aynı zamanda Almanya’da kurulu yolsuzlukla mücadele kuruluşu olan Transparency International’a uzman olarak makaleler yazmaktadır.

Sunum Dili: Türkçe, İngilizce

Oğuzhan Akın etkinliğinizde konuşmacı olarak yer alsın istiyorsanız lütfen (+90) 216 332 44 44

e-posta or fill our talep formu

İlginizi çekebilecek diğer konuşmacılar