Murat Erdin

Murat Erdin

1
1

Konuşma konuları

  • İnternet Çağında Nasıl Düşünmeli, Nasıl Konuşmalıyız: Dijital Dönüşüm Bizi Nereye Götürüyor?
  • Hayal Kurmak Bir İnsanı Nasıl Çok Zengin Yapabilir: Bilim Kurgunun Gücü
  • Kimsenin Tanımadığı Kadınlar Hayatımızı Nasıl Değiştirdi?

Toplantılara katkısı

Murat Erdin, yaşadığımız günlerin geçmişten beslendiğini ve geleceğe şekil verdiğini vurgulayarak, gerçekleştirdiği sunumlarda güncele ve geleceğe dair her konuyu tarihten verdiği benzersiz örneklerle süslüyor. İnsanı insan yapan tüm unsurlar; davranışlar, hırslar, meraklar, ihanetler ve icatların hayata yansımalarını gerçek örneklerle anlatıyor.

Sunum tarzı

Murat Erdin yıllarca radyo programlarında büyük beğeni toplayan tarzını artık akademik disiplinle birleştirerek sürdürüyor. Tüm sosyal olayları ve gelişmeleri kendine has yorumuyla samimi ve etkili bir biçimde aktarıyor. Erdin, dinleyicilere sorular sorarak sunumlarında interaktif bir ortam yaratıyor. Türkiye ve dünyaya dair güncel yorumlarını, anekdotlarla, kitap alıntılarıyla ve yaşanmış örneklerle ve bir söyleşi havasında biçimlendiriyor.

Murat Erdin İstanbul’da doğdu. Pertevniyal Lisesi’nden sonra İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi’ni bitirdi. Meslek hayatına 1990’da Gelişim Yayınları’nda başladı. Türkiye’nin ilk haber kanalı NTV’nin kurucu kadrosunda görev aldı. Ardından pek çok medya kuruluşunda muhabirlik, editörlük, spikerlik ve metin yazarlığı yaptı. Mesleki çalışmaları ve radyo programlarıyla tanındı ve çok sayıda ödül kazandı.

Erdin yazı macerasına küçük yaşlarda başladı ve edebiyat dergilerine şiirler ve öyküler gönderdi. Defterlerinde birikmiş şiirlerini 2015 yılında yayınlanan “Gölgesi Daha Büyük”te topladı. Ardından iki deneme kitabı yayımladı.

Yeni dönemde edebiyat çalışmalarına ve konferanslara ağırlık veren Erdin, halen önemli kültür-sanat yayınlarına kitap eleştirileri yazıyor ve üniversitede ders veriyor. Bir yandan da Maltepe Üniversitesi’nde İletişim Bilimleri alanında doktora yapıyor. PEN Türkiye ve Gazeteciler Cemiyeti üyesi olan Erdin’in yayınlanmış 12 kitabı bulunmaktadır

Yayımlanmış Eserleri:

Parmaklarıyla Düşünen Dünya (2019)

Dünya Hala Büyük Yaşam Hala Kısa (2018)

Gölgesi Daha Büyük (2015)

CHP Nasıl Kazanır ? (2011)

Silahsız Kuvvetler Medya (2010)

Kemalizmin Perestroykası (2009)

Bugün AKP İçin Ne Yaptın? (2008)

Vay Anasını Sayın Seyirciler (2005)

Yer Fener Gök Cimbom (2004)

Sunum Dilleri: Türkçe

Murat Erdin etkinliğinizde konuşmacı olarak yer alsın istiyorsanız lütfen (+90) 216 332 44 44

e-posta or fill our talep formu

Videolar

Other speakers you may consider