Kerem Alper

Kerem Alper

1
1

Konuşma konuları

  • Tasarım Düşüncesi ve İnovasyon
  • İş Modeli Kanvası
  • Yalın Startuplar
  • Kullanıcı Odaklı Tasarım
  • Finansman Yatırımı ve Girişimcilik

Toplantılara katkısı

Kerem Alper tasarım düşüncesi ve inovasyon konularının ışığında iş dünyasındaki önemli noktalara odaklanmaktadır. Hızlı prototipleme, tasarım düşüncesi ve yatırım finansmanı konularında uzman genç bir girişimci olarak deneyimlerini iş dünyasının liderleriyle paylaşmaktadır.

Sunum tarzı

Cazip ve öngörülemeyen bir konuşmacı olan, Kerem Alper’in oldukça bilgi yüklü sunumları büyük heyecanla izlenmektedir.

Wesleyan Üniversitesi’nde Matematik ve Ekonomi üzerine çift anadal yapan Kerem, Stanford Üniversitesi’nde İşletme (MBA) ve Sürdürülebilir Tasarım (MS) üzerine çift yüksek lisansını tamamladıktan sonra bir süre Stanford Hasso Plattner Institute of Design’da (d.school) proje bazlı dersler verdi.

2012’de Lightspeed Venture Partners Fellow seçilen Kerem bu program kapsamında kurduğu bir tarım yazılımı girişiminin ardından Nest Labs’te dijital ve IoT ürün geliştirme üzerine çalıştı. Nest’in Google’a satılmasının ardından 2014’te ATÖLYE’yi kurmak üzere İstanbul’a dönüş yaptı. 2014’te British Council tarafından verilen Young Creative Entrepreneur of the Year Award’a layık görüldü. Stanford Entrepreneurship Conference, TEDxReset, Inspired Istanbul, Smart Cities Summit, hello tomorrow gibi konferanslarda konuştu.

Kerem, aynı zamanda İstanbul Bilgi Üniversitesi ve Özyeğin Üniversitesi’nde yarı zamanlı olarak tasarım odaklı düşünme ve inovasyon konulu dersler veriyor.

Ödülleri:

  • 2014, Genç Yaratıcı Girişimci Ödülü, British Council
  • 2012, Lightspeed Venture Partners Fellow

Sunum Dilleri: Türkçe, İngilizce

Kerem Alper etkinliğinizde konuşmacı olarak yer alsın istiyorsanız lütfen (+90) 216 332 44 44

E-POSTA  veya TALEP FORMU

İlginizi çekebilecek diğer konuşmacılar