Kenan Mortan

Konuşma konuları

  • Türkiye İl ve Bölge Ekonomileri; 65 il bazında analiz
  • Dünya Ekonomisi; AB, OrtaDoğu, Balkan Ülkeleri
  • KOBİ’ler; Anadolu’da KOBİ seminerlerinde 10 yıl
  • Yenilikçilik Ekonomisi
  • AB’nin akredite hakemi yaklaşımıyla Gıda Sektörü
  • Sektörel Analiz ; Makine, Konfeksiyon, Tarımsal Sanayi ve Eğitim

Toplantılara katkısı

Ekonomi biliminin farklı dalları üzerine çalışmalarıyla hem yerel hem de uluslararası alanda önemli bir yer edinmiş olan Dr. Kenan Mortan, Türkiye bölge ekonomileri, dünya ekonomisi, KOBİ’ler üzerine çalışmakta, aynı zamanda Sosyal Girişimcilik, STK Yönetimi, Kooperatifçilik, Kitle Finansmanı konularında da kurumlara yol göstermektedir.

Sunum tarzı

Dr. Mortan bilgi ve birikimlerini dinamik tarzıyla dinleyiciye aktararak kendi uzmanlıklarında kurumlara ışık tutmaktadır.

Dr. Kenan Mortan, İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’nde lisans ve doktora çalışmalarını tamamladı. 1983 yılında Kamu Ekonomisi dalında Doçent, 1989 yılında İktisat Politikası alanında Profesör unvanını aldı. 1980’den bu yana aktif olarak eğitmenlik yapan Mortan, İktisat Politikası ve Bölgesel Planlama üzerinde uzmanlaşmıştır.

Paris EISTI (Ecole Internationale des Sciences du Taitement de l’Information)’de misafir öğretim üyesi, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Emeritus Öğretim Üyesi ve Melbourne Monash Üniversitesi’nde daimi konuk öğretim üyesidir.

Kent ve bölge ekonomisi üzerine çalışmaları üniversitelerde ders kitabı olarak okutulan Mortan, bu konuyla ilgili olarak yirmi Doğu ve Güneydoğu Anadolu kentinin Gelişme Stratejisi Çalışması’nda proje lideri olarak görev almış, Aphrodisias Antik Kenti Alan Yönetim Planı’nda MSGSÜ proje ekibinden iktisat uzmanı olarak katkıda bulunmuştur.

Seçilmiş Yayınları:

  • Türkiye Kültür Atlası (2019)
  • Migration  Of  Turks To Australia (2018)

Sunum Dilleri: Türkçe, İngilizce, Almanca

Kenan Mortan etkinliğinizde konuşmacı olarak yer alsın istiyorsanız lütfen (+90) 216 332 44 44

e-posta or fill our talep formu

Video

Other speakers you may consider