İsmail Hakkı Polat

İsmail Hakkı Polat

1
1

Konuşma Konuları

  • Dijital Dönüşüm
  • Dijital Kültür
  • KriptoPara, BitCoin, BlockChain
  • Endüstri 4.0
  • Yeni Medya

Toplantılara Katkısı

Bilgi Teknolojileri, Telekom ve Medya sektörlerinde geçen uzun profesyonel iş deneyimiyle günümüzün ve geleceğin dijital dönüşüm trendlerini harmanlayarak bu sentezi üniversitedeki öğrencileri için lisans ve yüksek lisans dersleri, okurları için haftalık köşe yazıları aracılığıyla paylaşan İsmail Hakkı Polat, günümüzün en interdisipliner konuşmacılarından biridir. Hemen her sektördeki dönüşüm trendlerini, basitleştirdiği karmaşık kavramları katılımcılara özel örnekleriyle aktaran Polat, dijitalleşmeyi ve dijtal dönüşümü gündemlerine alan veya almayı düşünen kurum ve kuruluşların yollarını aydınlatan ve zihinlerini berraklaştıran bir ilham kaynağı olmayı sürdürmektedir.

Sunum Tarzı

Dijital Dönüşüm alanının karmaşık kavramları ile güncel iş pratiklerini bir araya getirip adeta lezzetli bir yemek gibi sunabilen bilgi birikimi ve enerjisiyle İsmail Hakkı Polat’ın yüksek etkileşimli sunumları, katılımcıların zihinlerinde yepyeni ışıklar yakmakta ve zorlu dönüşüm süreçlerine ilişkin motivasyonlarını arttırmaktadır.

1989’da Ortadoğu Teknik Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü’nden mezun olan İsmail Hakkı Polat, 1989-2004 yılları arasında sırasıyla Siemens, Nortel-Netaş, Ericsson ve Turkcell gibi telekomünikasyon firmalarında mühendis ve yönetici olarak çalıştı.

2004 yılından bu yana Kadir Has Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde Öğretim Görevlisi olarak “Yeni Medya” dersleri veren Polat, Türkiye’nin ilk Yeni Medya Bölümü’nün kuruluş çalışmalarında da rol almıştır. Ayrıca, Doğan Holding, Merkez Yayın Grubu ve Ciner Medya Grubu gibi medya kuruluşlarının mobil iletişim ile ilgili birimlerinin kuruluş ve interaktif servislerinin geliştirilmesi aşamalarında yönetici veya danışman olarak aktif görev yapmıştır.

Polat, halihazırda Kadir Has Üniversitesi Yeni Medya Bölümü’nde Öğretim Görevlisi olarak dersler vermekte ve dönem dönem BBC Media Action’a Bakü Devlet ve Slav Üniversiteleri’nin Yeni Medya müfredatlarının hazırlanması konusunda danışmanlık yapmaktadır. New York’taki Open School of Journalism kuruluşu için Mobil Gazetecilik eğitimleri hazırlayan Polat, son dönemde kurum, kuruluş ve üst düzey yöneticilere Dijital Dönüşüm ve özellikle KriptoParalar konusunda kişiselleştirilmiş eğitimler vermekte ve stratejik dönüşüm danışmanlığı yapmaktadır. Polat’ın Yeni Medya konusundaki görüş ve düşünceleri, her hafta Bloomberg Business Week Türkiye dergisindeki köşesinde yayınlanmaktadır.

Sunum Dilleri: Türkçe, İngilizce

To book İsmail Hakkı Polat Call (+90) 216 332 44 44

email us or fill our request form

Other speakers you may consider