Gülseren Onanç

Gülseren Onanç

1
1

Konuşma konuları

  • Kadın Hakları
  • Girişimcilik

Toplantılara katkısı

Kendi canlı ve enerjik kişiliğini sahnede yaptığı konuşmalara da birebir yansıtan Onanç, tüm dinleyicilerin dikkatini sürekli ayakta tutan dinamik ve interaktif sunum tarzıyla fark yaratmaktadır.

Sunum tarzı

Gerek  iş dünyasında  yönetici, gerek girişimcilik ve sivil toplum örgütlerinde kurucu olarak edindiği deneyimler, gerek bir siyasi partide aktif politika yaparken yaşadıklarının kendisine  kazandırdığı eşsiz bakış açısı ile Onanç katılımcılara yol gösteriyor, ışık tutuyor.

1965’te Mardin’de doğdu. Dört yaşındayken ailesiyle birlikte İstanbul’a yerleşti. İTÜ İşletme Mühendisliği Fakültesi’nden 1987’de mezun oldu. Bir yıl İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde çalıştıktan sonra Michigan State Üniversitesi’ne gitti; uluslararası pazarlama konusunda MBA derecesi aldı.  Eczacıbaşı’nın Rusya operasyonunda Satış Pazarlama Müdürü görevini üstlendi. Türkiye’ye döndükten sonra Balsu ve Ferrero şirketlerinde genel müdürlük ve ülke temsilciliği yaptı. 2003’te Ticketturk’u kurdu.  Aynı yıl Türkiye Kadın Girişimciler Derneği’nin (KAGİDER) kurucuları arasında yer aldı. 2007’de KAGİDER Başkanı oldu. Kadın hareketine iş kadınlarının desteğini sağlamayı hedefledi.

2008’de KAGİDER Brüksel Ofisi’nin kurulması, Türkiye’nin AB müzakere sürecine katkıda bulunmak üzere düzenlenen toplantılar ve lobi faaliyetleri bu projeler arasında yer aldı.

TBMM Kadın- Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu’nun kurulmasında aktif rol aldı. Kadın girişimcileri desteklemek üzere eğitim programları, yerel ve uluslararası toplantılar organize etti.

2009′da yeniden derneğin başkanı seçilen Onanç, bu görevini 2010 sonunda, CHP Parti Meclisi’ne seçilmesiyle bıraktı.

Eşitlik, Adalet ve Kadın Platfomu’nun kurucusudur. 2019 – 2020 Vital Voices Global Engage Programı Fellow’u olarak seçilmiştir.

Sunum Dilleri: Türkçe, İngilizce

Gülseren Onanç etkinliğinizde konuşmacı olarak yer alsın istiyorsanız lütfen (+90) 216 332 44 44

e-posta  veya talep formu

Video

Other speakers you may consider