Gizem Öztok Altınsaç

Gizem Öztok Altınsaç

1
1

Konuşma konuları

  • Türkiye Ekonomisi: Makro Analiz
  • Global Ekonomi Nasıl Okunur?
  • Finansal Piyasaları Anlamak
  • 2019: Riskler ve Fırsatlar
  • Piyasalar için 30 Kritik Gösterge
  • Davranışsal Finans’ın Piyasaları Yönlendirmesi

Toplantılara katkısı

Altınsaç, finansal piyasa deneyimlerini aktarırken güncel finans piyasasının ekonomiyi nasıl şekillendirdiğine odaklanır. Türkiye ekonomisine ve global ekonomiye dair analizlerini ve  tahminlerini paylaşır. Net ve sonuca yönelik sunumlarıyla dinleyicilerin zihinlerinde güncel makroekonomiye dair ve gelecek tahminlere ilişkin önemli mesajların kalmasını sağlar.

Sunum tarzı

Dinamik ve samimi bir sunum tarzı vardır. Karmaşık makroekonomik süreçleri basitleştirerek analitik ve etkileyici bir şekilde aktarması ile ön plana çıkar. Dinleyiciyi konunun içinde tutabilidiği interaktif bir sunum tarzını benimsemiştir.

2001 yılında Marmara Üniversitesi İngilizce İktisat bölümünden mezun oldu. Aynı yıl Bilkent Üniversitesi iktisat yüksek lisansına başladı ve aynı üniversitede asistanlık yaptı. Yüksek lisans derecesini Marmara Üniversitesi İngilizce İktisat bölümünden aldı.

2004 yılında, profesyonel hayata adım atarak, Garanti Yatırım’da Ekonomistlik görevine başladı.

2012-2016 yılları arasında Garanti Yatırım’da Başekonomistlik görevini yerine getirdi. Bu zaman zarfında Türk Telekom gibi büyük halka arzlarda ve kurumsal satış süreçlerinde de yer alan Altınsaç, yerli ve yabancı fonlara Türkiye piyasaları ve ekonomisi hakkında Türkiye’de ve yurtdışında araştırma hizmeti verdi.

2011 yılından bu yana, eş zamanlı olarak, Bloomberg HT’de Pazartesi ve Perşembe günleri İlk Söz ve Küresel Piyasalar programlarında profesyonel yorumcu olarak da yayın yapmaktadır.

Altınsaç, aynı zamanda, İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde ve Özyeğin Üniversitesi’nde öğretim görevlisi olarak, lisans ve yüksek lisansta “davranışsal finans”, “güncel finans” ve “makroekonomik tahmin yöntemleri” derslerini vermektedir.

14 yıldır finansal piyasalarda profesyonel deneyimi olan Altınsaç, Global Yatırım Holding bünyesinde bulunan Actus Portföy Yönetimi’nde Araştırma Direktörlüğü yapmaktadır.

Sunum Dili: Türkçe, İngilizce

Gizem Öztok Altınsaç etkinliğinizde konuşmacı olarak yer alsın istiyorsanız lütfen (+90) 216 332 44 44

email us ya da request form

Other speakers you may consider