Esra Yalazan

Esra Yalazan

1
1

Konuşma konuları

  • Kültürel Etkinlik – Toplantı Moderasyonu
  • Kurumlara Özel Ünlüler ile Röportaj
  • Arkeoloji, Edebiyat, Sanat, Sanat Tarihi Seminerleri/Özel Mekanlara Özel Tur Moderatörlüğü
  • Medya Etiği, Değişen Yüzyılda Medya, Dijital Medya
  • e-kitap/dergi Yayıncılığı, Değişen Dergicilik ve Habercilik Anlayışı

Toplantılara katkısı

Arkeoloji, Edebiyat, Sanat, Sanat Tarihi, Medya Etiği, Dijital Medya & Gazetecilik konularındaki derin bilgi birikimi ve yüzlerce kişiyle yaptığı röportajlarıyla Esra Yalazan, bu konular ile ilgili ilk akla gelen konuşmacılardandır. Aynı zamanda mükemmel bir sunucu ve kültürel etkinliklerde en çok aranılan moderatörlerdendir.

Sunum tarzı

Esra Yalazan oldukça deneyimli bir profesyonel ve medya yorumcusudur. Büyük kurumsal etkinliklerde hem sunucu olarak hem de başlı başına konuşmacı olarak yer almaktadır.

Esra Yalazan, şimdiye kadar pek çok tanınmış yerel şirkette (Amica, Tempo, Hayallere Visa, Hayata ilk Adım, Milliyet İK, Ramada Otel) Satış Müdürü, Muhabir, Editör, Genel Yayın Yönetmeni, Danışman, Yayıncılık Direktörü olarak başarılı ve yaratıcı çalışmalara imza atmıştır. 2012-2013 yılları arasında “Hayat Ağacı” ve “Aynalar (Ünlü isimler ile Röportajlar)” TV programlarını hazırlayıp sunmuştur. Yalazan, TED Ankara Koleji (1974-1981), Gazi Üniversitesi İktisat Fakültesi (1981-1984 ekonomi eğitimi), Strasbourg Üniversitesi (1984-1985), Ecole Superieur de Turizm BTS (1985-1987) mezunudur. Kelimelerin, okuyanın/yazanın kaderini değiştirebileceğine, edebiyatın insanı ‘iyileştirdiğine’ inandığı için yazı çalışmalarına devam etmektedir. 2014 Ağustos ayında Radikal Pazar yazılarına başlamıştır. Hala T24 yazılarına devam etmektedir.

Yayınlanmış Eserleri:

  • Kelimeler ve Kader (2011)
  • Yasemin Mürekkebiyle – Hayata ve Kitaplara Dair (2009)

Sunum Dilleri: Türkçe, İngilizce, Fransızca

Esra Yalazan etkinliğinizde konuşmacı olarak yer alsın istiyorsanız lütfen (+90) 216 332 44 44

E-POSTA  veya TALEP FORMU

İlginizi çekebilecek diğer konuşmacılar