Ege Cansen

Ege Cansen

1
1

Konuşma konuları

 • Türkiye Ekonomisinde Paradigma Değişimi
 • Ekonomik Krizler, Sebepleri ve Çıkış Yolları
 • İktisat, Akıl ve Ahlak
 • Firmalar İçin Risk Yönetimi
 • Freud ve Game Theory Yaklaşımıyla Ahlakın Temellendirilmesi

Toplantılara katkısı

Ekonomi ve gazetecilik konularındaki engin tecrübeleriyle Ege Cansen mükemmel bir konuşmacıdır. Global ekonomi ve siyasetin etkileri ile ilgili oldukça önemli görüş ve önerileri kurumsal şirketlerdeki karar vericiler için yol gösterici bir kılavuz niteliğindedir.

Sunum tarzı

Rahat ve stressiz tarzıyla Ege Cansen, karmaşık konulara büyük bir netlik, espri ve zeka ile ışık tutmaktadır.

Ege Cansen (Ankara 1938) 1961’de ODTÜ İşletme Bölümü’nden mezun oldu. Aynı yıl Arçelik’te işe başladı. Arçelik’ten aldığı bursla 1964’te Wharton’a gitti ve MBA derecesi aldı. 1987-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesi Göztepe’de Mühendislik Yönetimi Master Programında Yönetim Ekonomisi Dersi verdi. Kuruluş aşamasından beri hizmet ettiği Koç Üniversitesi’nin 2000’den beri Mütevelli Heyeti üyesidir. 1983-2014 yılları arasında Hürriyet Gazetesi’nde Ekonomi Yazarlığı yapmıştır. Ocak 2014 itibariyle Sözcü Gazetesi’nde yazmaya başlamıştır. 1987’de TRT’de başladığı ekonomi yorumculuğuna Bloomberg TV’de devam etmektedir. Halen Anadolu Grubu ve Evyap Holding’te Yönetim Kurulu danışmanlığı yapmaktadır.

Yayınlanmış Eserleri:

 • Vitaminli Ekonomiks (Asaf Savaş Akat ile beraber) (2021)

Ödülleri:

 • 2007’de Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi öğrenci topluluklarından Genç Mülkiyeliler Topluluğu tarafından düzenlenen “Kariyerinin Zirvesindekiler” ödül töreninde “Ekonomi Yorumcusu” Ödülü almıştır
 • 2003’te Ekonomist Dergisi tarafından “Yılın Ekonomi Yazarı” seçilmiştir
 • 2002’de Bursa Sanayici ve İş Adamları Derneği tarafından “Yılın Ekonomi Yazarı” seçilmiştir
 • 2001’de MÜSİAD tarafından düzenlenen Ekonomi Basını Ödülleri çerçevesinde “Yılın Yazarı” seçilmiştir
 • 1991’de ODTÜ’den Türk Sanayisine yaptığı katkılardan dolayı “Üstün Hizmet Ödülü” almıştır

Referansları:

“Sn. Ege Cansen gerek sunumu, gerek engin bilgi birikimi ile severek dinlediğimiz bir konuşmacınız. Ekibimize göstermiş olduğu nezaket ve alçakgönüllülüğü için ayrıca teşekkür ederiz.”

“Ege Bey’in konuşma performansı çok iyiydi. Konuşmasının içeriği dinleyici profiline uygun bir konuydu. Dinleyiciye dönük ve yalın konuşma tarzı sayesinde katılımcıların memnuniyeti yüksekti. Genel olarak eğlenceli ve bilgilendiriciydi.”

“Ege Bey müşterilerimizle güzel bir etkileşim oluşturdu. Konusuna çok hakim, samimi ve sempatik. Ege Beyle çalışmamızdan çok memnun kaldık.”

“Ege Cansen, topluluğun nabzını çok iyi tuttu. Beklentilerimize uygun, renkli, eğlenceli ve bilgilendirici bir konuşma yaptı. Konusuna hakimdi. Misafirlerimiz çok memnun kaldı.”

“Konusunun en iyisi olduğuna inandığımız bir duayen. Acentelerimiz gayet memnun kaldılar.”

“Çok başarılı bir konuşma idi, konuşma tarzı mükemmeldi. Ege Bey’in hayranlarının arttığını düşünüyorum. Katılımcılar konuşma hakkında olumlu görüşler bildirdi. İlerideki konferanslarımızda yine Ege Bey ile işbirliği yapmak isteriz.”

Sunum Dilleri: Türkçe, İngilizce

Ege Cansen etkinliğinizde konuşmacı olarak yer alsın istiyorsanız lütfen (+90) 216 332 44 44

E-POSTA  veya TALEP FORMU

Tanıtım videosu

İlginizi çekebilecek diğer konuşmacılar