Cem Mansur

Cem Mansur

1
1

Konuşma konuları

  • Müziğin Evrensel Mesajı
  • Toplumun Aynası Orkestra, Liderliğin Katmanları
  • Liderlik ve Yönetim Modelleri

Toplantılara katkısı

Cem Mansur başarıya giden yolda karşılaşılan zorlukları ele aldığı sunumlarında pek çok farklı orkestranın şefi olarak edindiği değerli tecrübeleriyle katılımcıları aydınlatmaktadır. Liderlik süreci ve yetenekli bireylerin en iyiye nasıl ulaşacağı ile ilgili görüşlerini paylaşmaktadır.

Sunum tarzı

Videolar ve zengin görseller ile tamamladığı son derece eğlenceli sunumlarıyla Cem Mansur’un unutulmaz ve etkileyici bir oturum gerçekleştireceğinden emin olabilirsiniz.

İstanbul’da doğan Cem Mansur müzik eğitimini Londra’da City University, Ricordi Şeflik Ödülünü aldığı Guildhall School of Music and Drama ve daha sonra Leonard Bernstein’ın öğrencisi olduğu Los Angeles Filarmoni Enstitüsü’nde aldı.

1981-89 arası İstanbul Devlet Operası şefliğini yapan Mansur, Londra’da English Chamber Orchestra’yla başarılı bir çıkış yaptığı 1985 yılından sonra çalışmalarını yurtdışında yoğunlaştırdı. Hollanda, Fransa, İtalya, Çek Cumhuriyeti, Romanya, Macaristan, Almanya, İsveç, İspanya, Meksika, İsrail ve Rusya’da orkestra ve opera kuruluşlarıyla konuk şef olarak çalışmalarını sürdüren sanatçı, 1989-97 arasında Oxford Şehir Orkestrası Birinci Şefliği’ni yaptı. 1998-2011 yılları arasında Akbank Oda Orkestrası Daimi Şefliği’ni yaptı. Burada tasarladığı ilginç programların yanı sıra “Bach, Caz ve Lale Devri”, “Alla Turca”, “1789/Akl-ı Selim’in Müziği”, “At-Nağmeler” ve “İstanbul’da Erguvan Zamanı” gibi etkinliklerle dikkat çekti.

Uluslararası üne sahip birçok solistle konserler vermiş olan Cem Mansur’un son yıllarda sık sık birlikte çalıştığı kuruluşlardan bazıları: Kirov Operası, Royal Philharmonic Orchestra, London Mozart Players, City of London Sinfonia, BBC Concert Orchestra, George Enescu Filarmoni Orkestrası, Concerto Grosso Frankfurt, Prag Ulusal Tiyatrosu, Mexico City Filarmoni Orkestrası ve Londra Holland Park Opera Festivali.

Barok çağdan günümüze kadar geniş bir yelpazeyi kapsayan repertuarında alışılmamış ve unutulmuş eserlere de yer veren Mansur,1986 yılında Londra’da, Elgar’ın bitmemiş operası “The Spanish Lady”nin ilk seslendirilişini ve 2000 yılında City Of London Festival’de Offenbach’ın 126 yıldır duyulmayan operası “Whittington”u yönetti.

Arvo Part’in 4. Senfonisi’nin Avrupa prömiyeri, 2009 yılında Cem Mansur yönetiminde Helsinki Filarmoni Orkestrası tarafından seslendirildi. Mansur, Mayıs 2010’da, aynı bestecinin “Veni Creator”unun dünya prömiyerini yönetti.

Cem Mansur, daha sonra Türkiye Gençlik Filarmoni Orkestrası adını alan Ulusal Gençlik Senfoni Orkestrası kurucu şefi ve İngiltere’nin en eski ikinci korosu İpswich Choral Society’nin fahri başkanıdır. Mansur, Ekim 2019’da, Cemal Reşit Rey Konser Salonu Genel Sanat Yönetmeni olarak atanmıştır.

Referansları:

“Cem Bey bilgi birikimi, kültürü ve iletişim tarzı ile çok değerli bir konuşmacı. Cem Bey’in performansı çok iyiydi, oldukça beğenildi. Çok teşekkür ederiz…”

“Cem Bey’in performansı çok iyiydi. Çok keyifli bir toplantı oldu, tekrar teşekkürler.”

“Cem Bey oldukça başarılıydı. Özellikle videolar çok faydalıydı. Memnun kaldık.”

“Konuşmacının performansı çok iyi. Verilen 1 saat içinde çeşitli konulara değinilerek başarılı bir anlatım sergilenmiştir. Akıcı ve insanların konsantrasyonunu dağıtmadan çeşitli örneklerle renklendirilen bir konuşma tarzı var. Katılımcılar gayet başarılı buldular ve memnun kaldılar. Başarılı, keyifli, etkin ve verimli bir sunum.”

Sunum Dilleri: Türkçe, İngilizce, Fransızca, Almanca, İtalyanca

Cem Mansur etkinliğinizde konuşmacı olarak yer alsın istiyorsanız lütfen (+90) 216 332 44 44

E-POSTA  veya TALEP FORMU

İlginizi çekebilecek diğer konuşmacılar