Bülent Kutlu

Bülent Kutlu

1
1

Konuşma konuları

  • Dijital Dönüşüm
  • Dijital Dönüşüm Lideri (CDO)
  • Müşteri Deneyimi
  • Sanayi 4.0 ve Akıllı Üretim
  • Bilgi Teknolojileri Yönetimi
  • Akıllı Şehircilik , Akıllı Binalar
  • Büyük Veri , Yapay Zeka ve Kognitif Sistemler
  • Mobil Teknolojiler , Oyunlaştırma
  • Blockchain Teknolojisi ve Etkileri
  • Dijital Bankacılık

Toplantılara katkısı

“İyi şeyler sadece dilemekle olmaz onlar için bir şeyler yapmanız gerekir” felsefesini hayatının her anında yaşayan ve uygulayan Bülent Kutlu , yakın gelecekte bizleri nelerin beklediğini öngörerek kendine özgü doğaçlama üslubuyla ve işin mutfağında yer almasından dolayı sahip olduğu önemli deneyimleriyle Dijital Dünya ile ilgili hemen hemen tüm konularda ilham verici , aydınlatıcı konuşmalar yapmaktadır. Bilim ve teknolojinin öneminden bahsederek , bulunduğu tüm ortamlarda ülkemizin geleceğine dair nelerin gerçek anlamda katkı yapacağının farkındalığını oluşturmaya gayret ve liderlik etmektedir. Ülkemizde dijital dünyaya dair önemli trendlerin gelişmesine öncülük etmiştir.

Sunum tarzı

Sahip olduğu deneyim ve yakın geleceği ön görme yeteneğiyle sunumları son derece ilgi çekici ve akılda kalıcıdır. Özellikle üst düzeyler arasında gerçekleşen toplantılarda güçlü ve dengeli bir yönetim sergilediğinden istek üzerine defalarca üst düzeylere yönelik seminer ve toplantılarda moderatörlük yapmış ya da liderlik etmiştir. Sunumlarında ilgi çekici videolara sıklıkla yer vererek dinleyiciyi sıkmadan her an oyunun içinde tutmaya ve motive etmeye gayret eder , gerektiğinde doğaçlama yapar.

1971 yılında Ankara’da doğan Bülent Kutlu, İstanbul Teknik Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünden 1992 yılında mezun oldu. Akademik kariyer için 1992 – 93 yılları arasında Londra’da bulundu.

1993 yılında Nortel Networks (Bugünkü adıyla Netaş) şirketinde yazılım ve telekomünikasyon mühendisi olarak iş hayatına atıldı.  1997 -2005 yılları arasında Finansbank grubunda ve bağlı finans kurumlarında bilişim yöneticiliği yaptı.

2004 yılında Turkish Society Network parolasıyla dünyada ve Türkiye’de bir ilk olan Wishnee sosyal medya platformunun kuruluşuna öncülük etti. Sosyal Medya’nın gelecekte çok önemli bir yeri olacağına ve bu alanda yatırım yapılması gerektiği konusunda Türk yatırımcılarını bilgilendirme çalışmalarını yürüttü.

2005 yılında Oyakbank’a (Sonradan ING Bank oldu) teknoloji direktörü olarak atandı. Banka içerisinde dijitalleşme ve teknoloji güvenliği konularında önemli projeler gerçekleştirdi. Yaklaşık 6 yıl boyunca ING Bank’ta üst düzey teknoloji yöneticisi olarak görev aldı.

2010 yılında TÜBİYAD Finans ve Bilişim Yöneticileri derneğinin kurucu üyesi oldu. Halen TÜBİYAD Genel Sekreterliği görevini yürütmektedir.

2011 yılında İsviçre menşeili mobil iş geliştirme ve yazılım şirketi olan Wishnee AG ‘ye genel müdür olarak atandı.  Şirket içerisinde önemli mobil projelere imza attı. Dünya çapında oynanan mobil oyunların geliştirilmesine öncülük etti.

2013 yılında tüm sosyal medya platformlarının (facebook, twitter , linkedin , instagram , google + , youtube  vs.) entegre olduğu ve Türkiye’de bir çok şirketin kampanya platformu olarak konumlanan Mobil Anons’a genel müdür oldu. 2016 yılında içerisinde Teknik Kasa , Beeway Systems ve Mobil Anons şirketlerinin yer aldığı Beeway Grup’ta CEO olarak atandı.

Tüm dünya şirketlerinde hızla artan dijital dönüşüm trendinin Türkiye’de faaliyette olan şirketlere adaptasyonunu kolaylaştırmak amacıyla CDO Turkey oluşumun 2014 yılında kurulmasına öncülük etti. Şu an itibarıyla CDO Turkey icra kurulu başkanlığı görevini yürütmektedir.

Bülent Kutlu, Dijital Dönüşüm konusunda ve şirketlerin geleceklerinde önemli rol üstlenecek olan CDO (Chief Dijital Officer) ve bağlı ekiplerin şirketler içinde doğru şekilde konumlanmalarını sağlamak amacıyla önemli kuruluşlara mentor ve danışmanlık hizmetleri vermektedir.

Sunum Dili: Türkçe

To book Bülent Kutlu Call (+90) 216 332 44 44

email us or fill our request form

Other speakers you may consider