Bozkurt Cendey

Bozkurt Cendey

1
1

Konuşma konuları

  • Nosce Te Ipsum — Kendini Tanı
  • Hayaller ve Yaratıcı Gücümüz
  • Kendinin Lideri Olmak
  • Esneklik (Resilience) ve Psikolojik Dayanıklılık
  • Müziğin İnsan Üzerindeki Etkisi

Toplantılara katkısı

Bozkurt Cendey, sahip olduğu altyapı ve koçluk mesleğini, ilham veren ve motive eden yaklaşımı ile bir araya getirerek, kişilerin arzu ettikleri değişim ve gelişim isteklerine pozitif etkiler sağlıyor.  Hızla akan zaman ve değişen dünyanın, yaşamın her alanında farklılıklar getirdiğine inanıyor. Bu farklılıklara hazır olmak ve hatta ötesini hayal edebilmek yönündeki azmiyle, katıldığı toplantılarda kurumların arzu ettikleri sonuçlara ulaşmalarına destek oluyor.

Sunum tarzı

Görsel, işitsel ve çoğu zaman çeşitli uygulamaları da dahil ederek yaptığı sunumlar, katılımcının konuya odaklanmasını ve en fazla verimi almasını sağlayan, ilham verici sunumlardır. Deneyimlerini aktarırken hayattan ve kendisinden aktardığı gerçek hikayeler, her zaman takım ruhu, yaratıcılık ve dostluk değerlerini ön planda tutmaktadır.

Bozkurt Cendey, Marmara Üniversitesi İşletme Fakültesi’ni bitirdi ve 1996 yılında Koç Üniversitesi’nde İşletme yüksek lisansı yaptı.

Turizm ve etkinlik sektöründe 40 yıla uzanan profesyonel iş hayatı ve yöneticilik deneyimi ile, yurt içinde ve yurt dışında satış, pazarlama, planlama gibi pek çok fonksiyonel alanda hizmet verdi. Koç Grubuna ait Setur firmasında 20 yıla yakın süreyle çeşitli birimlerde görev aldı ve yöneticilik yaptı. Daha sonra kurucu ortağı olduğu Jules Verne Mettings&Events firmasında 6 yıl süre ile genel müdürlük görevini sürdürdü.

Mesleği ile ilgili bilgi ve birikimini, dünya ülkelerinin kültürlerini tanıttığı “İyi Yolculuklar” programı ile Radyo Cumhuriyet’te 3 yıl boyunca dinleyenleri ile paylaştı.

2003-2006 yılları arasında turizm sektöründeki çalışmalarına ara vererek, uluslararası eğitim kurumu olan Bosphorus International Schools da yöneticilik yaptı.
Kurumsal çalışma hayatının son on yılını OYAK grubuna ait OYAK Pazarlama, Turizm ve Hizmet A.Ş firmasında üst düzey yönetici olarak tamamladı.

Çalışma hayatı boyunca satış, pazarlama, yönetim, etkinlik, organizasyon, iletişim ve eğitim gibi alanlarda deneyim kazanarak, birlikte çalıştığı iş arkadaşlarına her zaman yüksek performanslı çalışmalar yaratmalarında ve başarılı hedefler yakalamalarında destek oldu.

İş hayatında görev aldığı her alanda her zaman takım ruhu, yaratıcılık, girişimcilik ve yenilik değerleriyle çalıştı. Yönettiği ekiplerin gelişimine katkıda bulunarak, liderlik özelliklerini güçlendirmek için destek verdi.

Aynı zamanda bir müzik aşığı olan Bozkurt Cendey, uzun yıllar reklam müziği çalışmaları yaptıktan sonra, Ney enstrümanına olan ilgisi ile birlikte Tasavvuf Müziği ve Türk Müziğine yöneldi.  Yaratıcı, meraklı ve araştırmacı yönünü müziğin her alanında genişleterek sürdüren Cendey, Boston’daki Müzik Okulu Berklee College of Music’in uzaktan eğitim uygulamasıyla orkestrasyon, film müziği yapımcılığı ve kayıt teknikleri programlarını başarıyla tamamladı. Ardından Birmingham DJ Academy’e giderek elektronik müzik yapımı üzerine eğitim aldı. Film müzikleri, klasik müzik ve orkestrasyon çalışmalarını keyifle sürdürmektedir.

Kurumsal hayattaki çalışmalarını sonlandırdıktan sonra, uzun yıllar yakından ilgilendiği breysel gelişim alanında çalışmalarına devam etti. Dünyanın ileri gelen Koçluk okullarından ADLER’in “İleri seviye Profesyonel Koçluk” eğitimini tamamlayarak ACPC ve Uluslararası Koçluk Federasyonu ICF’in onaylı koçluk ünvanlarını aldı. Organization and Relationship Systems Coaching, ERICKSON Coaching International “Yüksek Performanslı Takım Koçluğu” ve ERICKSON NLP Master eğitimlerini tamamladıktan sonra Londra’da NLP’nin yaratıcısı Richard Bandler ve Paul McKenna’nın eğitimlerine katıldı.

Halen bireysel ve kurumsal gelişim alanında hizmet veren Bozkurt Cendey, yönetici koçluğu, takım koçluğu, kurumsal eğitimler ve atölye çalışmaları yapmaktadır.

Cendey aynı zamanda Kent Üniversitesi’nde Klinik Psikoloji yüksek lisansına devam etmekte ve Silverline Endüstri ve Ticaret A.Ş’nin bağımsız yönetim kurulu üyeliğini de sürdürmektedir.

 

Sunum Dilleri: Türkçe

Bozkurt Cendey etkinliğinizde konuşmacı olarak yer alsın istiyorsanız lütfen (+90) 216 332 44 44

e-posta or fill our talep formu

Video

Other speakers you may consider