Birsen Çetin

Birsen Çetin

1
1

Konuşma konuları

  • Enfeksiyon Hastalıkları
  • Pandemiler
  • Koronavirüs Covid-19

Toplantılara katkısı

Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji uzmanı Prof. Dr. Birsen Çetin, özel olarak bugün karşı karşıya olduğumuz koronavirüs tehlikesini, genel olarak da dünyada yaşam tarzındaki değişimlere bağlı olarak ortaya çıkan yeni enfeksiyon tehditlerini anlatıyor.

Sunum tarzı

Bilimsel terminolojiyi sadeleştiren bir anlatım tarzına sahip. Konuşmalarını örneklemelerle ve görsel katkılarla zenginleştirerek bilgi edinmemizi kolaylaştırıyor.

Prof. Dr. Birsen Çetin, 1988 yılında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. Uzmanlık eğitimini 1994 yılında Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji alanında tamamladı. Aynı klinikte 1994 yılında başasistan olarak çalışmaya başladı ve 1998 yılında YÖK koordinasyonuyla yapılan ilk merkezi Şeflik sınavları dizisinde başarılı olarak Klinik Şef Yardımcısı kadrosuna atandı. 2002 yılında Şef vekili oldu ve Klinik Mikrobiyoloji Laboratuvarında bir yıl, daha sonra Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Kliniği’nde idari ve bilimsel görevleri üstlendi.

Dr. Birsen Çetin 2001 yılında Vehbi Koç Vakfı Amerikan Hastanesinde Bölüm Başkanı olarak çalışmaya başladı. 2006 yılında doçent oldu. Vehbi Koç Vakfı Amerikan Hastanesi ve Vehbi Koç Vakfı İtalyan Hastanesi’nde Enfeksiyon Kontrol Komitesi Başkanı olarak, JCI Akreditasyonunda Enfeksiyonların önlenmesi ve kontrolü sürecini yürüttü. 2012 yılında Koç Üniversitesi Tıp Fakültesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Anabilim Dalı’nda öğretim üyesi olarak göreve başladı ve 2013 yılında Profesör oldu. Sağlık Hukuku alanında Yüksek Lisans Eğitimini 2016 yılında İstanbul Medipol Üniversitesi’nde tamamladı.

2012 yılından itibaren Vehbi Koç Vakfı Sağlık Kuruluşları, Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Bölümü’nde görev yapmaktadır, aynı zamanda İstanbul Büyükşehir Belediyesi Bilim Kurulu üyesidir.

Sunum Dilleri: Türkçe, İngilizce

Birsen Çetin etkinliğinizde konuşmacı olarak yer alsın istiyorsanız lütfen (+90) 216 332 44 44

E-POSTA  veya TALEP FORMU

İlginizi çekebilecek diğer konuşmacılar