Bahadır Burak Evren

Konuşma konuları

  • Dijital Dönüşüm
  • Yapay Zeka
  • Girişimcilik
  • Dijital Pazarlama

Toplantılara katkısı

Burak Evren pek çok ulusal ve uluslararası şirkette kazandığı deneyimi, akademik bilgisiyle de  birleştirerek katılımcılar için yol gösterici fikir sunumları gerçekleştirmektedir. Medya, perakende, FMCG ve dayanıklı ürün alanlarında marka oluşturma ve dijital ürün geliştirme konularında da geniş bir deneyime sahip olan Evren, inovasyon yönetimi, dijital dönüşüm ve dijital dönüşüm çerçevesinde organizasyon içi kültürün oluşturulması ve akademik seviyede yapay zeka konusunda bilgilendirici sunumlar hazırlayarak, katılımcıların bu konularda bilinçlendirilmesi ve farkındalıklarının arttırılmasına da katkı sağlayıcı sunumlar yapmaktadır.

Sunum tarzı

Burak Evren canlı bir tarzda izleyicinin de katkı sunduğu etkileşimi yüksek sunum ve atölye çalışmaları yapmaktadır. Üst düzey yöneticilik yanında akademisyen kimliğiyle yapılan sunumları yüksek etkileşimli ve katılımcıların öğrenme isteklerini tetikleyen bir tavırda yapan Evren, yurtdışında da çeşitli vesilerle benzeri sunum çalışmalarını başarı ile yönetmiştir.

Burak Evren 1970 yılında Ankara’da doğdu. Ortaöğrenimini TED Zonguldak Koleji’nde tamamladı. Evren, İstanbul Üniversitesi İşletme Bölümü İngilizce programından 1994 yılında mezun oldu.

British American Tobacco firmasında 1993-1995 yılları arasında brand manager olarak Orta Asya bölgesinde görev yapan Burak Evren bu dönemde pek çok marka lansman ve üretim faaliyetlerine katıldı.

1996 yılında Volkswagen Ticari Araç bölümünün kurulması çalışmalarına katıldı ve bu bölümün pazarlama faaliyetlerinin kurulmasına destek verdi ve Volkswagen Transporter, LT ve Caddy araçlarının Türkiye lansmanlarını gerçekleştirdi.

Evren 1998 ve 2004 yılları arasında McCann Erickson World Group bünyesinde Müşteri Hizmetleri Direktörü olarak pek çok ulusal ve uluslararası markaların reklam ve iletişim faaliyetlerinin yönetiminde aktif olarak yer aldı.

2005 yılında Mynet’e katılan Evren. Türkiye’nin en kapsamlı portalında tüm ürün geliştirme, yeni iş geliştirme ve pazarlamadan sorumlu direktör olarak hizmet verdi.

Dijital çalışmalarına devam eden Evren, 2007 yılında News Corp bünyesinde faaliyet gösteren Fox International Channels kanallarının Türkiye ve yakın gelişmekte olan pazarlarda dijital varlıklarının kurulması, ticari olarak satılır hale getirilmesi ve reklam satışlarının organize edilmesi yönünde çalışmalar gerçekleştirdi. Bu çerçevede Türkiye’de ilk web üzerinden dizi yayını ve ilk web video reklam envanteri oluşturulması konusunda çalışmalara liderlik etti.

2009 yılında TTNET bünyesinde görev alan Evren, öncelikle web ve dijital medya departmanının kurulması çalışmalarını direktör olarak yürüttü. Ardından Türkiye’nin ilk IPTV platformu olan Tivibu’nun tüm arayüz tasarımları, Samsung, LG, Vestel ile ilk OTT servisinin lansmanını yaptı. Bu çerçevede TTNET bünyesinde reklam satış altyapısı ve satış organizasyonunun yapılmasını sağladı. Tivibu web, mobil ve IPTV altyapılarının entegrasyon çalışmalarını gerçekleştirdi.

2012 yılında Motorola Güney Avrupa bölgesinde kıdemli danışman olarak görev alan Evren, aynı yıl içerisinde Boyner Grup şirketlerinden Morhipo bünyesinde CMO olarak çalışmalarına başladı. Bu çerçevede pazarlama departmanının yeniden yapılandırılması, arayüz tasarımı, stüdyo ve performans reklamcılığı alanlarının iyileştirilmesi konusunda gerekli faaliyetleri yürüttü.

Evren 2011 yılında itibaren Kadir Has Üniversitesi İletişim Fakültesi Yeni Medya bölümü bünyesinde Dijital Girişimcilik, Büyük Veri Yönetimi, Elektronik ve Mobil Ticaret ve Dijital Pazarlama alanlarında lisan ve lisans üstü programlarında ders vermektedir. Kadir Has Üniversitesi bünyesinde kurulan girişimcilik merkezi ve Tübitak ile yürütülen çalışmalarda da görev aldı.

2014 yılında D&R bünyesinde CDO olarak görev alan Evren, D&R ve İdefix markalarının tüm dijital varlıklarının iyileştirilmesi, satış ve erişim performanslarının iyileştirilmesi çalışmalarını tamamladı. Bu çerçevede şirketin omni channel perakende senaryolarının oluşturulması ve ilgili altyapının kurulması konusunda çalışmaları yürüttü.

Evren, Dijital Dönüşüm, Yapay Zeka, Girişimcilik ve Dijital Pazarlama konularında keynote konuşmacı olarak sunumlar yaptığı gibi farklı üniversitelerin bünyelerinde sunulan dijital programlara misafir öğretim görevlisi olarak da dersler vermektedir.

Burak Evren aynı zamanda Dijital Dönüşüm Derneği kurucu üyesi olarak Türkiye’nin bu konuda yürüttüğü çalışmalara fikirsel destek sunulması konusunda faaliyetler yürütüyor. Çeşitli web yayınlarında yazar olarak da çalışan Burak Evren akademik çalışmalarına halen Kanada’da devam etmektedir.

Sunum Dili: Türkçe, İngilizce

To book Bahadır Burak Evren Call (+90) 216 332 44 44

email us or fill our request form

Other speakers you may consider