Ayşe Süberker

Konuşma konuları

  • Uluslararası Habercilik
  • İyi Bir Sunucunun Olmazsa Olmazları
  • Diksiyon ve Konuşma Teknikleri
  • Sunuculuk & Moderatörlük

Toplantılara katkısı

Uzun yıllar gerek kamu gerek özel sektörde hemen hemen her konuda sunuculuk ve moderasyon yapmış olmanın verdiği tecrübe ve birikimle organizasyonun hedefine en verimli şekilde ulaşmasını sağlar. Toplantı öncesi hazırlık sürecinde konulara hakimiyetini pekiştirerek konukları ve katılımcıları rahat ve anlaşılır hissettirir. “Bir sunucu eğer sunduğu programdan sıkılıyorsa, katılımcılar da sıkılıyordur” yaklaşımını benimseyerek doğru yönlendirmeler ve akılcı sorularla toplantıları dinamik bir şekilde yönetir.

Sunum tarzı

Gerek Türkçe gerek İngilizce binlerce program ve onlarca üst düzey röportaj deneyimiyle ağır protokol sunumlarından daha hafif ve eğlenceli organizasyonlara kadar geniş bir yelpazede moderasyon sağlar. Sahne hakimiyeti ve diksiyona verdiği önem sayesinde konuklar ve izleyicilerle yakın temas kurabilen, ciddiyetten ödün vermeden akışta doğallığın öne çıktığı bir sunum tarzı vardır.

Ankara Bilkent Üniversitesi simültane çevirmenlik bölümünden mezun olan Ayşe Süberker haberciliğe 20 yaşında TRT Dış Yayınlar Dairesi İngilizce Masası’nda başladı. 7 yıl boyunca TRT’nin birçok radyo kanalında İngilizce haber bültenleri okudu, Fransız ve Alman Devlet Radyolarından kazandığı İngilizce burslarla uluslararası habercilik konusunda farklı perspektifler kazandı.

Habertürk İstanbul’da başlayan televizyon kariyerini ilerleyen yıllarda TRT Türk ve TRT Haber’de yaptığı uluslararası ilişkiler programlarıyla devam ettirdi. Programlarının içeriği açısından kendi konu ve sektöründe uzman binden fazla konuk ağırladı, ülkemizi ziyaret eden devlet başkanları ve karar alıcılarıyla özel röportajlar gerçekleştirdi ve gittiği ülkelerden tartışmalı konular üzerine dosya haberler hazırlayıp sundu. Halihazırda İngilizce yayın yapan TRT World’de Türkiye ve dünyayı yakından ilgilendiren güncel konuların ele alındığı Strait Talk adlı programı hazırlayıp sunmaktadır.

Programcılığının yanı sıra, yıllar içinde edindiği tecrübe ve birikim sayesinde birçok farklı konuda düzenlenen uluslararası organizasyonda sunuculuk ve moderatörlük görevlerini başarıyla üstlenmiştir.

Sunum Dilleri: Türkçe, İngilizce

Ayşe Süberker etkinliğinizde konuşmacı olarak yer alsın istiyorsanız lütfen (+90) 216 332 44 44

e-posta veya talep formu

Other speakers you may consider