Asaf Savaş Akat

Konuşma konuları

  • Türkiye Ekonomisi: Makro Analiz
  • Dünya Ekonomisi: Makro Analiz
  • Küreselleşme ve Uluslararası Trendler
  • Liberal Ekonomi ve Sosyal Adalet

Toplantılara katkısı

Makroekonomi konusundaki önemli tecrübeleriyle Prof. Asaf Savaş Akat, günümüzün hareketli piyasalarında iş yapmak isteyen şirketlerdeki karar verici kişilere kritik temel bilgiler sunabilecek ayrıcalıklı bir konumda bulunmaktadır.

Sunum tarzı

Piyasa tutarlılıklarındaki derin anlayışı ve alanındaki üstün başarıları sayesinde her türden dinleyici kitlesine ilham vermektedir. Bir ekonomi profesörü olarak mükemmel etkili konuşma becerilerine sahip olması ülke çapında en çok talep edilen konuşmacılar arasında yer almasını sağlamıştır.

Prof. Dr. Asaf Savaş Akat (1943-Ankara) Galatasaray Lisesi ve İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesini bitirdi. İngiltere East Anglia Üniversitesi’nde master, İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’nde doktora yaptı. AFS, AIESEC, OECD ve ABD bursları ile aralıklarla çeşitli ülkelerde eğitim, staj, kurs ve sertifika programlarına katıldı.

İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’nde 1973’te doçent, 1980’de profesör oldu. Aynı üniversitede ve Marmara Üniversitesi’nde öğretim üyeliği, İstanbul School of International Studies’de akademik kurul üyeliği yaptı. 1996-1998 yıllarında Bilgi Üniversitesi Rektörlüğü görevini üstlendi. Halen aynı üniversitede öğretim üyesidir.

Asaf Savaş Akat, akademik yaşamının yanı sıra iş yaşamında da önemli görevler aldı. 1982’den 1992’ye kadar sırasıyla Kavala Şirketler Grubu Başkan Danışmanı, Çatı İnşaat Şirket Ortağı ve Yönetim Kurulu Üyesi, Kavala Şirketler Grubu Yürütme Kurulu Üyesi, Kavala Yatırım Yönetim Kurulu ve Yürütme Kurulu Üyesi, İMTAŞ Sigorta Yönetim Kurulu Başkanı, Eczacıbaşı İlaç Yürütme Kurulu Danışmanı ve Eczacıbaşı Holding Yönetim Kurulu Üyesi olarak çalıştı.

Akat’ın çeşitli gazete ve dergilerde yayınlanmış çok sayıda makale ve yazısı vardır. Ayrıca, yurtiçi ve yurtdışında çok sayıda konferans, seminer ve söyleşi yapmış; radyo ve televizyon programlarına katılmıştır. NTV’de yayınlandığı süre içerisinde Taner Berksoy, Deniz Gökçe, Ege Cansen ve Mahfi Eğilmez ile birlikte “Ekodiyalog” programında yer alan Akat, Sabah ve Vatan gazetelerinde köşe yazarlığı yapmıştır.

Yayınlanmış Eserleri:

  • Sosyal Demokrasi Gündemi (1991)
  • Alternatif Büyüme Stratejisi – İktisat Politikası Yazıları (1983)
  • İktisadi Analiz (1980)
  • İktisat İlmi ve İktisat Siyaseti: Genel İlkeler (1975)
  • İktisat İlmi ve İktisat Siyaseti: Mikro Teori (1975)

Referansları:

“Sayın Asaf Savaş Bey’in prezentasyonu, dinleyiciye hitabeti, sorulara yaklaşımı ve cevapları son derece başarılıydı.”

“Asaf Bey’in performansı mükemmeldi, teşekkür ederiz.”

“Asaf Savaş Akat, hem konuşma yeteneği hem de cana yakın kişiliği ile müşterilerimiz tarafından çok beğenildi. Konuları herkesin anlayacağı şekilde, açık net ve espirili bir biçimde aktarması ve profesyonel bir çalışma tarzına sahip olması bizim Asaf Hoca ile başka etkinliklerde de birlikte çalışmamıza önemli bir zemin oluşturmuştur.”

Sunum Dilleri: İngilizce, Türkçe, Fransızca

Asaf Savaş Akat etkinliğinizde konuşmacı olarak yer alsın istiyorsanız lütfen (+90) 216 332 44 44

E-POSTA  veya TALEP FORMU

Tanıtım videosu

İlginizi çekebilecek diğer konuşmacılar