Alper Başaran

Alper Başaran

Alper Başaran

1
1

Konuşma konuları

  • Hackerlar: İnternet Korsanlarının Dünyası
  • Nasıl Hackleniyoruz?
  • Siber Tehditlerin İşinize Etkisi
  • Dijital Dönüşüm ve Siber Güvenlik
  • Dolandırıcılık Teknikleri ve Dikkat Edilmesi Gerekenler
  • Cebinizdeki Tehlike: Akıllı Telefonunuz
  • Daha Güvenli İnternet Kullanımı için 21 Öneri
  • Deepweb/Darkweb: İnternetin en kötü mahallelerinde neler var?

Toplantılara katkısı

Bakanlıklardan holdinglere kadar geniş bir alanda siber güvenlik danışmanlığı ve etik hacking hizmetleri veren Alper Başaran bu konularda Türkiye’nin ve Orta Doğu’nun önde gelen uzmanlarından birisidir.  Etik hacker olarak sahip olduğu teknik bilgileri iş dünyasının anlayabileceği ve kullanabileceği ipuçları haline getirir. Artan siber tehditlere karşı kendinizi ve işinizi korumanızı sağlayacak etkili fikirler paylaşır. Rakip ve müşteri analizi için kullanılabilecek araçları tanıtarak hackerların ve siber istihbarat uzmanlarının bilgi toplama kabiliyetlerini işinize kazandır.

Sunum tarzı

Alper Başaran eğlenceli ve dinamik sunumları ile aranan bir konuşmacıdır. Derin teknik konularda boğulmadan etkin ve kullanışlı ipuçlarını interaktif bir ortamda sunar.

1979 Ankara doğumlu Alper Başaran lise öğrenimi Fransız Charles de Gaulle lisesinde tamamladıktan sonra Bilkent Üniversitesi Bankacılık ve Finans bölümünden mezun olmuş ve Atılım Üniversitesinde İşletme alanında Yüksek Lisans yapmıştır.

Bugüne kadar 200’den fazla kamu ve özel kuruluşa siber güvenlik danışmanlığı vermiş ve bu alanda çalışmalarına aktif olarak devam etmektedir.

Siber Savaş Cephesinden Notlar ve Siber Kıyamet adlarıyla yayınlanmış iki kitabı bulunan Alper Başaran her hafta 11.000’den fazla profesyonelin güncel siber tehditlerden haberdar olmasını sağlayan bir haber bülteni yayınlar.

Sunum Dilleri: Türkçe, İngilizce

Alper Başaran etkinliğinizde konuşmacı olarak yer alsın istiyorsanız lütfen (+90) 216 332 44 44

e-posta veya talep formu

Other speakers you may consider