Vedat Özdan

Vedat Özdan

1
1

Konuşma konuları

  • Küreselleşme ve Küreselleşme Karşıtlığı – Riskler ve Fırsatlar
  • Çin, Rusya ve Değişen Küresel Dengeler
  • Avrupa Para Bölgesi – Ülke Dinamikleri ve Parite Analizi
  • Türkiye Ekonomisi Analizi – Değişen Koşullar ve “Yeni Normal”
  • İşler Tersine Giderken Şirketler Nasıl Yönetilmeli
  • Özel Sunum: Puro Hakkında Her Şey

Toplantılara katkısı

Ekonomist ve köşe yazarı Vedat Özdan, çok yönlü bilgi birikimi; kamu, özel ve uluslararası kurumlarda zengin iş tecrübesiyle Türkiye ekonomisini ve Türk şirketlerini doğrudan ilgilendiren yerel, bölgesel ve küresel ekonomik, politik ve jeopolitik sorunlarla ilgili gelişmeleri; objektif, tecrübe ve bilgiye dayalı analizler, farklı bakış açılarıyla katılımcılara sunmaktadır. Bu analizler; emtia, enerji, parite, kur, nakit ve müşteri risklerini iyi yönetmek ve riski önleyici/azaltıcı önlemler almak isteyen şirketler için oldukça pratik, faydalı ve uygulanabilir yöntemler sunmakta; katılımcıları, meselelere daha geniş bir perspektiften bakmaya teşvik etmekte ve şirketlerde stratejik yönetim anlayışının yerleşmesine katkıda bulunmaktadır.

Sunum tarzı

Vedat Özdan oldukça başarılı ve karizmatik bir konuşmacıdır. Öğretici, samimi ve tarafsız yaklaşımı çok çeşitli dinleyici kitlelerine hitap etmektedir. İş dünyası ile ilgili görüş ve tavsiyeleri sayesinde en çok talep edilen konuşmacılardandır.

Vedat Özdan, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Ekonomi Bölümü’nden 1987 yılında mezun oldu. ABD’de ekonomi yüksek lisansı yaptı. ODTÜ Ekonomi Bölümü’nde öğretim görevlisi olarak ders verdi. 1990 yılında Maliye Bakanlığı’nda Maliye Müfettişi olarak çalışma hayatına başladı. Başbakanlık Danışmanlığı, Maliye Bakanlığı’nda Bakan Özel Danışmanlığı, AB ve Dış İlişkiler Dairesi Başkanlığı, Avrupa Konseyi Denetim Kurulu Üyeliği, İstanbul Altın Borsası Başkan Yardımcılığı, PriceWaterhouseCoopers İstanbul Ofisi Dolaylı Vergiler Direktörlüğü, muhtelif özel sektör şirketlerinde danışmanlık, yöneticilik, yönetim kurulu üyelikleri yaptı. Halen Bloomberg HT TV’de “Günden Kalanlar” programında profesyonel yorumcu olarak görev yapmakta ve aynı kurumun internet sitesinde ekonomi ve finans yazıları yazmaktadır. Ayrıca Bloomberg HT  Radyo’da hafta içi her gün yayınlanan ‘İşbaşı’ programında pazartesi günleri gündemi değerlendirmekte ve özel bir üniversitede ’21. Yüzyıl ve Küreselleşme’  dersini vermektedir. 

Yayınlanmış Eserleri:

  • Puro Hakkında Her Şey (2007)

Ödülleri:

  • Milliyet Gazetesi Ekonomi Ödülü, 1992 – “Dışa Açık Büyüme ve Gelir İdaresinde Etkinlik Arayışları”

Sunum Dilleri: Türkçe

Vedat Özdan etkinliğinizde konuşmacı olarak yer alsın istiyorsanız lütfen (+90) 216 332 44 44

E-POSTA  veya TALEP FORMU

İlginizi çekebilecek diğer konuşmacılar