Sunay Karamık

Sunay Karamık

1
1

Konuşma konuları

  • Meslek Seçimi Nasıl Yapılır?
  • Kendini Motive Etme Sanatı
  • Hayatına Sahip Çıkma Sanatı
  • Özgeçmişimle Gurur Duyuyorum
  • Hayatımın En Güzel İş Görüşmesini Yaptım

Toplantılara katkısı

Sunay Karamık, katılımcıları yapabileceklerinin en iyisini yapma konusunda kendilerini gerçekten zorlamaları gerektiğini vurgulamaktadır. Konuşmalarında en iyisini başarmak için gerekli olan detaylar, planlama ve hazırlık konusunda çok titizdir. Sunumlarında, katılımcılara kendilerini motive etme ve kariyer planlama konusunda basit stratejiler ve fikirler vermektedir.

Sunum tarzı

Sunay Karamık, bir yanda profesyonel ve doğrudan bakış açısı, diğer yanda bir kadın olarak ve empatik yaklaşımıyla mesajlarını açıkça, tutku ve sevgi ile iletmektedir.

Hafta içi hergün TRT Okul’da yayınlanan Kariyer Haritam İş ve Kariyer yarışma programının yaratıcısı ve Kariyer Koçu Sunay Karamık İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Uluslararası İlişkiler bölümü mezunudur. 1994 yılında Harvard Üniversitesi, Extension School, İşletme ve Yönetimde Özel Çalışmalar bölümünden mezun oldu. Aynı yılın sonunda (KRM) Karamık Yönetim Danışmanlık şirketini kurdu.

İnsan kaynakları sektöründe dünyanın en büyük üçüncü şirketi olan Vedior, 2001 yılında KRM’nin yüzde 60 hissesini satın alarak sektörde bir “ilk”e imza attı; Karamık kalan hisselerini 2006 yılında kendi isteği ile Vedior’a devretti. KRM, hisseleri yabancı bir şirket tarafından satın alınan ilk insan kaynakları şirketi oldu.

2005 yılında lansmanına dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katıldığı ‘İş Dünyasında Ben de Varım’ projesini hayata geçirdi. Bu proje ile yüzlerce engelli, işgücü piyasasında ihtiyaç duyulan ve yeteneklerine uygun mesleklerde eğitilerek iş dünyasına kazandırıldı.

KARAMIK, kurucu üyesi olarak KAGİDER Kadın Girişimciler Derneği’nde Genel Sekreterlik ve Özel İstihdam Büroları Derneği’nde Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulundu. Ayrıca KA-DER, Kadın Adayları Destekleme ve Eğitme Derneği’nde Sayman ve Genel Sekreter olarak görev yaptı. KAGİDER KADIN FONU İcra Kurulu üyeliği görevinde bulundu. Kültür Üniversitesi, Endüstri Mühendisliği Bölümü Danışma Kurulu üyeliği yaptı.

1999’da Kanal E’de her hafta canlı yayınlanan ilk “İnsan Kaynakları” televizyon programını hazırlayıp sundu. 2009’da TRT 1’de yayınlanan KARİYER EDİN adlı televizyon programında KARİYER KOÇLUĞU yaptı. Koçluk eğitimini ADLER Learning International’da tamamladı. POWER dergisinde ve iş arama portalı Monster’da köşe yazarlığı yaptı. KARAMIK çeşitli dergiler tarafından birçok kez yılın ve sektörünün en başarılı isimlerinden biri olarak seçilmiştir.

Karamık TV programının yanı sıra yönetici ve kariyer koçluğu yapmakta, Türkiye genelinde üniversite ve liselerde seminerler, eğitimler vermektedir.

Referansları:

“Sn. Sunay Karamık ile, şirketimizin ciddi büyümeler katettiği dönemde yönetici seçme ve yerleştirme konusunda başarılı çalışmalar gerçekleştirmiştik. Sn. Karamık’ın sektördeki başarılı çalışmalarını da yakından izliyorum.”

“Mesleki birikimini, etkin anlatım tarzıyla birleştirerek, her yaştan dinleyicinin ilgisini ayakta tutacak şekilde aktarmayı başarmaktadır. Sunay Karamık’ın farklı bölüm ve sınıflarından öğrencilere iş hayatında karşılaşabilecekleri konular hakkında vermiş olduğu eğitimler ve öğrencilerden gelen pozitif geri bildirimler, bu alandaki başarısının bir göstergesidir. Kendisinin çalışmalarını keyifle ve hevesle takip etmeye devam edeceğiz.”

“Sunay KARAMIK: Etkili, bilgili, karizmatik, lider, güven veren…”

“Başarı için hırs, eğitim, istek, tutku.. Evet hepsi lazım ama tüm bunlar için, hayatımızın en değerli ölçeği olan zamanı planlamak lazım. Sunay Karamık; tüm bunların buluştuğu, öncelikle planlayan ve bildiklerini de şimdi paylaşan!”

“İş hayatında ender rastlanan bir içtenlikle durum analizi yapar. Kişisel becerilerinizi, formasyonunuzu en uygun koşullarla değerlendirmeniz konusunda tartışmasız güvenebileceğiniz bir uzmandır. Sunay iş dünyasını yorumlarken dengeli bir içsellik katar. Dünyanın değişen dinamiklerini takip ve değerlendirme konusunda benzersizdir.”

“Yaratıcı, sabırlı, yardımı seven, iletişime açık, ikna edici, hevesli, takım çalışmasına yatkın…”

“Kendine özgü üslubu ile ben diğerlerinden çok farklıyım dedirten bir kimlik: Sunay Karamık. Çevremizde, yaptığı işe sevginizi ve coşkusunu yansıtamamış pek çok insan görürüz. Hemen yüzlerinden sevgisizlikleri okunur. Hatta bu insanlar bulundukları biyolojik yaştan bile daha fazla gösterirler. Bir de yaşını hiç göstermeyen, gözlerinin içi daima gülen, bulundukları ortama adeta oksijen sağlayan insanlar vardır. Onlarla beraber olmaktan haz duyarsınız, bir dahaki buluşmayı özlemle beklersiniz. İşte bu nadir insanlardan biridir Sunay Karamık.”

Sunum Dilleri: Türkçe

Sunay Karamık etkinliğinizde konuşmacı olarak yer alsın istiyorsanız lütfen (+90) 216 332 44 44

E-POSTA  veya TALEP FORMU

İlginizi çekebilecek diğer konuşmacılar