Özlem Dalga

Özlem Dalga

1
1

Konuşma konuları

  • Medya
  • Medya Gözüyle Ekonomi ve Piyasalar

Toplantılara katkısı

Ekranlarda önemli röportajlara imza atan, konuşmacı ve moderatör Özlem Dalga, derinlemesine analizleri, zamanında ve profesyonel yaklaşımlarıyla adından oldukça söz ettirmektedir. Sunumları katılımcılar tarafından çok beğenilmektedir.

Sunum tarzı

Başarılı moderatör Özlem Dalga, büyük çaplı organizasyonlardaki zor ortamlarda bile katılımcıları açık tartışmalara dahil etmeyi başarır, canlı ve interaktif olmalarını sağlar.

Özlem Dalga lise eğitimini İsviçre’deki L’institut le Rosey’de tamamladıktan sonra Amerika’da Northwestern Üniversitesi’nde İletişim ve Ekonomi okudu. Beş yıl boyunca CNBC-e TV’nin kurucu kadrosunda yer aldı. 2003-2004 döneminde Koç Üniversitesi’nde Executive MBA yaptı.

2007-2010 yılları arasında Habertürk TV Ekonomi Müdürü olarak görev yaptı. 2009 yılında MÜSİAD tarafından verilen “Yılın Ekonomi Programı” ödülünü, 2010 yılında da Ekonomi Gazetecileri Derneği tarafından verilen “Yılın Röportajı” ödülünü kazandı.

Özlem Dalga’nın ekranlardaki başarılarını sıralayacak olursak:
Davos’ta Bloomberg yöneticileri ile birlikte yer aldı. IMF başkanı ile özel bir röportaj gerçekleştirdi. Tony Blair, Angel Gurria, Muhtar Kent, Indra Nooyi ve Nouriel Roubini de dahil olmak üzere küresel liderlerle röportajlar yaptı. 2009 yılında Davos’tan 19 canlı röportaj yaptı. Erdoğan ve Perez arasında yaşanan “one minute” krizinin ardından eğlence kanallarından sonra haber kanalını reytinglerde 4 numaraya taşıdı. Irak savaşı başladığında haberleri sundu.

Bloomberg HT TV’de Ekonomi Müdürü ve Habertürk Gazetesi’nde köşe yazarı olarak görev yaptı. Philip MorrisSA’da Kurumsal İletişim Müdürü olarak yer almaktadır.

Ödülleri:

  • Yılın Röportajı, 2010 Ekonomi Gazetecileri Derneği
  • Yılın Ekonomi Programı, 2009 MÜSİAD

Sunum Dilleri: Türkçe, İngilizce, Fransızca

Özlem Dalga etkinliğinizde konuşmacı olarak yer alsın istiyorsanız lütfen (+90) 216 332 44 44

E-POSTA  veya TALEP FORMU

İlginizi çekebilecek diğer konuşmacılar