Yöneticiler için Medya İletişimi Atölyesi

Ali Kırca

Yöneticiler yaptıkları işi ve hatta kendilerini daha iyi anlatabilmek isterler. Medya ise onların bir numaralı mecraları. Kendilerini ve şirketlerini en doğru biçimde ifade edebilme becerilerini kazanabilmeleri için ulaşabilecekleri profesyonel bir atölye var. Medyanın bakış açısını ve çalışma sistemini öğrenmek, röportaj tekniğini geliştirmek, medya iletişimi konusunda deneyimli olmak ve dahası.

Fotoğraf Atölyesi

Ersin Alok

Ödüllü fotoğrafların usta sanatçısı Ersin Alok, aynı zamanda Kızıldeniz’de dalış yapan ilk Türk olması, yaklaşık 200 dağ tırmanışı, kaya yüzeyi çizimlerine olan tutkusu ve tarihe damgasını vuracak nitelikte belgeselleri ile bambaşka bir perspektif sunmaktadır. Böyle bir usta ile muhteşem görsellere ulaşmanın keyfini yaşayacaksınız. 

Rakamların Diliyle Ekonomi Yorumu

Mahfi Eğilmez

Dünyadaki ve Türkiye’deki ekonomik gelişmeler nasıl izlenmeli, nasıl yorumlanmalı? Veriler nasıl tasniflenmeli, nasıl değerlendirilmeli? Rakamların diliyle ekonomiyi anlamak, analiz etmek ve çıkarsamalarda bulunmak için özgün bir metot çalışması.

İstanbul'da Tarih Keşfi

Murat Belge

İstanbul, dünyanın en eski kentlerinden; her meydanında, her sokağında, her binasında tarih saklar. Zengindir, güzeldir, nazlıdır. Keşfetmek, tadına varmak emek ister, sabır ister, sevgi ister. Elbette bilgi ister. Bilge rehber eşliğinde İstanbul gezileri.

Algı Yönetimi: Sihir – Marifet – Keramet

Kubilay Tunçer

Algı üzerine bildiklerimiz-bilmediklerimiz. Nasıl algılıyoruz, nasıl algılanıyoruz? Neden yanılırız, nasıl yanılırız? Algının manipülasyonu ve algı körlüğü. Kaotik ortamda algı ve liderlik. Algı yönetimi ve iletişim üzerine sihirbaz işi interaktif bir çalışma.

Tasarım Atölyesi

Zeki Beştepe

Sanatçı Zeki Beştepe basit-gündelik materyallerle tasarım dersleri veriyor. Gruplara veya kişiye özel yapılacak atölye çalışmalarında perspektif, kurgu ve tasarım hünerleri geliştiriliyor. Klasik ve modern teknikler ışığında, hayal gücünün oran, ölçek ve ritim algısı ile nasıl bütünleneceği ve elin becerisiyle nasıl somutlanacağı üzerine yaratıcı bir yolculuk yapılıyor. Sanatçının tasarımlarından örnekler için lütfen tıklayınız.

“Liderin Takım Çantası: Yönetim Becerileri” Atölyesi

Cem Kozlu

“Liderin Takım Çantası: Yönetim Becerileri” Atölyesi, liderlere (yöneticilere) ilham vermek, önlerine çıkan zorluklar her ne olursa olsun, üstesinden gelmek ve gerekli liderlik becerileri geliştirmelerine yardımcı olmak için tasarlanmış benzersiz, yoğun ve yüksek etkileşimli bir deneyim sunmaktadır. Cem Kozlu’nun takım çantasında, kendisine iş yaşamında başarı sağlayan pek çok yönetim aleti yer almaktadır. Cem Kozlu, hem kurumların hem de kendilerinin liderlik kapasitesini geliştirmek isteyen yöneticileri ile gerçek hayat hikayeleri, etkileyici deneyimler, başarı ve başarısızlık hikayelerini paylaşmaktadır.

Sanat Terapisi Atölyesi

Pınar Toker

Sanat terapisi “kurumsal değişim” alanında hızlı sonuçları eğlenceli şekilde sunmasıyla meşhur bir ruh sağlığı yaklaşımıdır. Ülkemizde sanat terapisi alanında yayınlanmış ilk kitap olan “Beyaz Atlı Prensi Öldür”ün yazarı Pınar Toker, çok yönlü bakış açısıyla çalışanların kısa vadede yaratıcı gücünü tetikleyen etkili yöntemler sunuyor.