Kerem Alper

Kerem Alper

1
1

Konuşma konuları

  • Tasarım Düşüncesi ve İnovasyon
  • İş Modeli Kanvası
  • Yalın Startuplar
  • Kullanıcı Odaklı Tasarım
  • Finansman Yatırımı ve Girişimcilik

Toplantılara katkısı

Kerem Alper tasarım düşüncesi ve inovasyon konularının ışığında iş dünyasındaki önemli noktalara odaklanmaktadır. Hızlı prototipleme, tasarım düşüncesi ve yatırım finansmanı konularında uzman genç bir girişimci olarak deneyimlerini iş dünyasının liderleriyle paylaşmaktadır.

Sunum tarzı

Cazip ve öngörülemeyen bir konuşmacı olan, Kerem Alper’in oldukça bilgi yüklü sunumları büyük heyecanla izlenmektedir.

2012’de Lightspeed Venture Partners Fellow seçilen Kerem, bu program kapsamında kurduğu bir tarım yazılımı girişiminin ardından Nest Labs’de dijital ve IoT ürün geliştirme üzerine çalıştı. Nest’in Google’a satılmasının ardından 2014’te disiplinlerarası tasarım ve inovasyon stüdyosu ATÖLYE Labs’i ve bir etkileşim ve yaratıcılık platformu ATÖLYE’yi kurmak üzere İstanbul’a dönüş yaptı. Kerem aynı zamanda Bilgi Üniversitesi ve Özyeğin Üniversitelerinde yarı zamanlı olarak tasarım odaklı düşünce ve inovasyon konulu dersler vermektedir.

2014’te British Council tarafından verilen Genç Yaratıcı Girişimci Ödülü’ne layık görüldü. Stanford Girişimcilik Konferansı, TEDxReset, Akıllı Şehirler Zirvesi, TEDxKocUniversity gibi konferanslarda konuşmacı oldu.

Kerem, Wesleyan Üniversitesi’nde matematik ve ekonomi üzerine çift anadal yaptı. Stanford Üniversitesi’nde işletme (MBA) ve sürdürülebilir tasarım (MS) üzerine çifte yüksek lisansını tamamladıktan sonra bir süre Stanford Hasso Plattner Institute of Design (d.school)’da proje bazlı dersler verdi.

Ödülleri:

  • 2014, Genç Yaratıcı Girişimci Ödülü, British Council
  • 2012, Lightspeed Venture Partners Fellow

Sunum Dilleri: Türkçe, İngilizce

Kerem Alper etkinliğinizde konuşmacı olarak yer alsın istiyorsanız lütfen (+90) 216 332 44 44

E-POSTA  veya TALEP FORMU

Tanıtım videosu

İlginizi çekebilecek diğer konuşmacılar