Hayko Bağdat

Hayko Bağdat

1
1

Konuşma konuları

  • Güncel Türkiye Analizi : Toplum, Siyaset, Medya
  • Demokrasi, Hukuk, Barış ve Refah. Nasıl?
  • Yüzyıllık Cumhuriyet Yürüyüşü: Az Gittik, Uz Gittik
  • Gezi: Dipten Gelen Dalga

Toplantılara katkısı

Hayko Bağdat sunumlarında ele aldığı konuları kolay ve anlaşılır bir şekilde açıklama yeteneğine sahip çok başarılı bir konuşmacıdır. Geniş bir yelpazede güncel konular ile ilgili çok sayıda TV tartışma programına katıldı ve siyasetten medyaya, akademiden bürokrasiye kadar alanında uzman kişilerle birlikte çeşitli görevlerde çalıştı. Siyaset, demokrasi, medya ve kimlik sorunları konularındaki derin bilgi birikimini katılımcılarla paylaşmaktadır.

Sunum tarzı

Son derece yenilikçi fikirleri ve samimi, ezber bozan sunumlarıyla Hayko Bağdat, dünya çapında beğenilen bir konuşmacıdır. Konuşma tarzı ve kullandığı görseller modern ve güncel olmasının yanı sıra yeni bir bakış açısı sağlayacaktır.

1976 yılında İstanbul’da doğdu. İlköğrenimini Esayan, orta ve lise eğitimini Mıhitaryan Ermeni okullarında tamamladı. İstanbul Edebiyat Fakültesi Tarih bölümüne devam etti. 2002 yılında Yaşam Radyo’da azınlık sorunlarını gündeme taşıyan ve Türkiye’de ilk kez gerçekleşen “Sözde Kalanlar” adlı programın yapımcılığını ve sunuculuğunu üstlendi. 2003 yılında Marmara Gazetesi’nin Türkçe bölümünde haftalık köşe yazmaya başladı. 2007 yılında Hrant Dink’in ardından kurulan ve bu cinayete adalet arayışını sürdüren “Hrant’ın Arkadaşları” ekibinin kurucularındandır. Çeşitli gazete ve dergilere makaleler yazan Bağdat, 2012 yılında İMC Tv’de Roni Margulies ile beraber “Azı Karar Çoğu Zarar” programının yapımcılığını ve sunuculuğunu üstlendi.

2013-2016 yılları arası Taraf Gazetesi’nde köşe yazarlığı yapan Bağdat, 2016 itibariyle Diken.com.tr’de yazarlığına devam etmektedir. 2015’te hazırlıklarına başladığı Salyangoz adlı Tek Kişilik Bişe gösterisi 2016 yılında önce BKM Mutfak Sahne’de ardından yurt içi ve yurtdışı turne programı kapsamında devam etti.

Yayınlanmış Eserleri:

  • Gollik (2015)
  • Salyangoz (2014)

Sunum Dilleri: Türkçe

Hayko Bağdat etkinliğinizde konuşmacı olarak yer alsın istiyorsanız lütfen (+90) 216 332 44 44

E-POSTA  veya TALEP FORMU

İlginizi çekebilecek diğer konuşmacılar