Defne Samyeli

Defne Samyeli

1
1

Konuşma konuları

  • Sahne Sizin: Doğru İletişimin Sırları
  • Medya; Editörün Zor Kararları
  • Cennete Sırat Köprüsünden Geçmeden Gidilir mi?
  • Ruhun, Bedenin ve Aklın Mucizesi
  • İş Hayatında Kadını Bekleyen Fırsatlar ve Tehditler
  • Lüks Marka Kullanımı

Toplantılara katkısı

Defne Samyeli’nin zarif stili ve kişiliği Türkiye’nin her yerinden binlerce hayran kazanmasını sağlamıştır. Medya dünyasındaki en güzel ve en çalışkan kadınlardan biri olarak kabul görmüştür. Organizasyonlarda sunucu olarak ya da panellerde moderatör olarak en çok talep edilen isimler arasındadır. Defne Samyeli kurumsal ya da halka açık etkinliklere artı değer katacaktır.

Sunum tarzı

Defne Samyeli eğlenceli ve ilgi çekici bir konuşmacıdır. Konuşma tarzı canlı, büyüleyici ve çok samimidir.

Defne Samyeli (1972, İstanbul) Boğaziçi Üniversitesi İş İdaresi Bölümünü birincilikle tamamlayarak Yüksek Onur Ödülü aldı. Eğitim çalışmalarına daha sonra Bahçeşehir Üniversitesi’nde “Amerikan Araştırmaları” & “Global Liderlik Forumu” sertifika programları ve Diyalog Sunuculuk Okulu’nda fonetik, diksiyon ve topluluk önünde konuşma dersleri ile devam etti.

Televizyona 1991’de Star TV’de Sunucu olarak başladı ve Metro FM’de Haber Spikeri (1992-1994), Show TV’de Sunucu ve Yapımcı (1994-1996), Kanal D’de Anchor, Yapımcı, Editör (1996-1999) daha sonra Anchor & Haber Editörü (1999-2002) olarak çalıştıktan sonra tekrar Show TV’ye geçti. Show TV’de Anchor ve Haber Müdürü olarak çalıştı (2002-2008). 2009-2010 öğretim yılında Bahçeşehir Üniversitesi’nde ‘Media Practices’ dersleri verdi. 2008 yılında kurduğu Samyeli Prodüksiyonda Kurucu Ortak olan ve televizyon haber sunuculuğuna getirdiği yeniliklerle dikkatleri üzerine toplayan Samyeli, sırasıyla Radikal (1996-1998), Güneş (2002-2009) ve Milliyet (2000) (2013-2015) gazetelerinde köşe yazarlığı yaparak yazılı basın dünyasında da yer aldı. Defne Samyeli Milliyet Web TV’nin genel yayın yönetmeni olarak görev yapmıştır.

Kariyer çalışmalarının yanısıra destek verdiği aktiviteler ve organizasyonlar ise Bahçeşehir Üniversitesi Amerikan Araştırmaları Merkezi, Danışma Kurulu Üyeliği, KAGİDER (Türkiye Kadın Girişimciler Derneği) Üyeliği, Evsiz Hayvanları ve Çevreyi Koruma Derneği Üyeliği, Kadınlar için Eşit Haklar Talep Eden Organizasyonlarda Katılımcı & Aktivist, Show TV Projesi: ‘Yaşasın Okulumuz’ Organizasyonu’nda canlı yayınla yardıma muhtaç çocuklara destek sağlanması.

Çok genç yaşta kanserle tanışan Samyeli, bu hastalığı kısa sürede atlatarak kanser hastalarına örnek ve umut kaynağı oldu.

Yayınlanmış Eserleri:

  • Kısa Lafın Uzunu (2014)

Ödülleri:

  • New York Festivali 2000 & 2001 TV Programming & Promotion Gümüş Madalya (2 kez) ve ‘En İyi Haber Anchor’ı
  • Üniversiteler, okullar ve çeşitli kurum ve kuruluşlardan ödüller (300’ün üzerinde)

Referansları: 

“Şirketimizin 25. yılına özel düzenlediğimiz basın toplantısı ve gala gecemizde duygu ve düşüncelerimize çok güzel tercüman oldu. Haberci kişiliği, profesyonelliği, başarılı sunumu ve zerafeti ile hem bizlerin hem de misafirlerimizin hayranlığını kazandı. Birlikte çalışmaktan büyük mutluluk duyduğumuzu belirtir, kutlamalarımıza renk kattığı için en içten teşekkürlerimizi sunarız.”

Sunum Dilleri: Türkçe, İngilizce, Fransızca

Defne Samyeli etkinliğinizde konuşmacı olarak yer alsın istiyorsanız lütfen (+90) 216 332 44 44

E-POSTA  veya TALEP FORMU

İlginizi çekebilecek diğer konuşmacılar